כל המידע על ביצוע הפלה
073-7689215
אודות    |    רופאים להפלה    |    מרפאות להפסקת הריון    |    שיטות להפסקת הריון    |    שאלות ותשובות    |    מידע מקצועי    |    חדשות בתחום הפלה    |    יצירת קשר
הפלה פרטית

הפלה פרטית

הפלה פרטית נדרשת באישור של ועדה להפסקת היריון בדיוק כמו הפלה המתבצעת בבית חולים ציבורי. פרטי או ציבורי? הדעות חלוקות. הבחירה במוסד רפואי זה או אחר תלויה בגישת המטופלת לנושא ובאפשרות הכלכלית שלה. על כך במאמר הבא.

תהליך הפסקת הריון מתחיל במפגש עם רופא הנשים המלווה בבדיקות דם ובבדיקת היריון, בשיחה ובהחתמת המטופלת על מסמך המעיד כי הרצון להפיל הוא רצונה הבלעדי, והיא מודעת לתהליך. על המטופלת לפנות לאחת הוועדות להפסקת היריון הממוקמות בבתי החולים בארץ כדי לבצע הפלה.

קריטריונים להפלה

החוק מתיר הפלה לנערות מתחת לגיל 17, לנשים מעל גיל 40, לנשים נשואות שנכנסו להיריון מחוץ לנישואין, להיריון הנוצר בשל מעשה בניגוד לחוק ולהיריון המסכן את העובר או את המטופלת. על ההפלה להתבצע במוסד רפואי מוכרז בחוק (ציבורי או פרטי). סיבות אחרות בעטיין נדרשת הפלה נשקלות בגמישות ולרוב נענות בחיוב.

הפלה פרטית - יתרונות וחסרונות

ההבדל בין הפלה מלאכותית במוסד רפואי ציבורי לבין הפלה פרטית נוגע בעיקר בחופש הבחירה באשר לרופא המטפל. העובדה כי מדובר בתהליך פיזי המלווה בתהליך נפשי מורכב מעלה את חשיבות הלווי הצמוד לאורך התהליך. יש הטוענים כי עצם הבחירה ברופא, המפגשים לפני ההפלה והליווי הצמוד לאחר ההפלה מסייעים לתהליך הנפשי הכרוך בהפלה. בבית החולים הציבורי מבוצעת ההפלה על ידי הרופא שעובד באותו היום. הליווי האישי הצמוד אינו נהוג, אך חשוב לציין כי אין מדובר במקצועיות פחותה.

הפלה פרטית מתבצעת על ידי רופאים מומחים בלבד לעומת האפשרות לביצוע ההפלה על ידי מתמחים בבתי החולים הציבוריים. כמו כן ייתכנו צפיפות ועומס בבתי החולים הציבוריים בחדרי ההתאוששות ובחדרי המנוחה, מצב הנדיר בבתי החולים הפרטיים.

ידוע כי לצד יתרון הליווי הצמוד בתהליך הפסקת הריון פרטית עומדת עלות ההפלה הפרטית. זו גבוהה יותר מעלות ההפלה בבית החולים הציבורי. כל מרפאה פרטית מציעה מחיר שונה לעומת המחיר האחיד הקבוע לכל בתי החולים בארץ. חשוב לציין כי בחלק מהמרפאות הפרטיות ניתן להגיע להסדר עם קופת החולים כך שההפרש במחיר ההפלה לעומת במוסד ציבורי לא יהיה משמעותי.

המחירים במגזרים השונים

במקרים מסוימים, על פי החלטת הוועדה, ממומנת ההפלה על ידי קופת החולים. בשאר המקרים מתבקשת המטופלת לשלם עבור ההפלה. דוח סוציאלי יכול לסייע בבקשה להנחה. עלות הוועדה עומדת על 300 שקלים פחות או יותר, עלות הפלה בבית חולים ציבורי עומדת על 2,400 פחות או יותר, יש לברר באשר למחיר המשתנה בהתאם לתנאים במשק. הפלה פרטית יכולה לעלות בין 4,000 שקלים ל- 5,000 שקלים ואף יותר. יש לברר מול בתי החולים היות והמחירים משתנים.

לסיכום, הפלה פרטית מציעה את האפשרות לבחור ברופא המטפל וליווי צמוד המסייע לתהליך מבחינה נפשית לצד עלות גבוהה. בית החולים הציבורי מאפשר הפלה על ידי הרופא המטפל באותו היום ללא אפשרות בחירה. המחיר נמוך יותר. בכל מקרה, שני המקרים דורשים את אישור הוועדה להפסקת ההיריון.


קטגוריה: מידע חשוב על הפלה והפסקת הריון

מידע חשוב על הפלה והפסקת הריון
 דוקטורס סנטר

דוקטורס סנטר
יעוץ מקדים לטיפולים רפואיים לנשים
קרא/י המשך

האם יש סיכונים בהפלה?

האם יש סיכונים בהפלה?
נשים שאינן מעוניינות להמשיך בתהליך ההיריון יכולות לבחור בין שתי אפשרויות לביצוע הפלה מלאכותית: שימוש בכדורים או ביצוע גרידה. מעבר להשוואה המתבקשת בין שתי האופציות עולה השאלה האם מדובר בתהליך המסכן את חייהן או את גופן?
קרא/י המשך

איפה עושים הפסקת הריון?

איפה עושים הפסקת הריון?
אישה הרה המעוניינת בביצוע הפלה תוכל לבצעה בבית חולים ציבורי או במרכז רפואי פרטי. חשוב לעשות את ההפלה במוסד מוכר ומורשה כדי למנוע סיבוכים ובכל מקרה עליה לעבור ועדה להפסקת הריון טרם התהליך. כמה שיקולים מרכזיים מנחים את הבחירה והרי הם לפניכן:
קרא/י המשך

גרידה - הפסקת הריון כירורגית

גרידה - הפסקת הריון כירורגית
מקור השם גרידה נובע כתוצאה מפעולת הגירוד אותה מבצע הרופא בחלקו העליון של הרחם. מספר שכבות מרכיבות את הרחם כאשר החיצונית ביותר היא הרירית המצפה את הרחם. רירית זו, היא אשר עוברת את שינויים המתרחשים במהלך המחזור החודשי, היא זו המגורדת. מהם אחוזי ההצלחה של תהליך הגרידה? עד איזה שלב ניתן לבצע אותה?
קרא/י המשך

כמה עולה הפלה

כמה עולה הפלה
הפסקת היריון בארץ מתבצעת בצורה חוקית בבתי חולים ציבורים ופרטיים. מחיר הפלה משתנה בהתאם למספר קריטריונים. מטרת המאמר היא להציג את הנתונים בנושא כדי להקל על בחירת המטופלת בדרך המתאימה עבורה להפסקת ההיריון מהשיקולים הנכונים. חשוב לציין כי יש להתעדכן לגבי עליות מחירים מול כל גורם. המחיר נכון לתקופה זו.
קרא/י המשך

ועדה להפסקת הריון

ועדה להפסקת הריון
הפלה מלאכותית במדינת ישראל ללא אישור אסורה על פי חוק ולכן נדרשת ועדה מיוחדת לאישורה. ועדה להפסקת הריון מתקיימת במרפאות ממשלתיות ופרטיות. הנוכחים: רופא פנימי, גינקולוג, רופא מתחום הפסיכיאטריה וגורם מקצועי מטעם הלשכה הסוציאלית. על פי חוק מחויבת נוכחות של נציגות נשית אחת לפחות בוועדה.
קרא/י המשך

הפלה בכדורים

הפלה בכדורים
היריון שאינו מתוכנן, גורם לא פעם לתכניות מאורגנות (לימודים, עבודה, זוגיות) לעלות על שרטון. כיום מוכרות שתי אפשרויות לבחירה כאשר מדובר על הפלה מלאכותית בשלביו המוקדמים: הפסקת היריון תרופתית וגרידה. כיצד מתבצע תהליך הפסקת היריון בכדורים? האם קיים בכך סיכון? בכמה אחוזי הצלחה מדובר?
קרא/י המשך

הפלה מלאכותית

הפלה מלאכותית
הפסקת הריון בשלביו המוקדמים יכולה להתבצע באמצעות שלוש אפשרויות: גלולת היום שאחרי, טיפול תרופתי וגרידה. אם מדובר במהלך 72 השעות הראשונות לאחר קיום יחסי המין, אפשר להיעזר בגלולת היום שאחרי הנרכשת כמעט בכל בית מרקחת/סופר פארם. יש לעקוב אחר הוראות היצרן. אך מה קורה כאשר מאוחר מדי?
קרא/י המשך

בחרי היכן את שוקלת לעשות הפלה
הפלות באזור המרכז
הפלות בתל-אביב
הפלות ברחובות
הפלות בראשון לציון
הפלות בנס ציונה
הפלות בנתניה
הפלות ברמת גן
הפלות בחולון
הפלות באזור הצפון
הפלות בחיפה
הפלות בטבריה
הפלות בעפולה
הפלות בחדרה
הפלות באזור הדרום
הפלות באשקלון
הפלות בבאר שבע
הפלות בקריית גת
הפלות באילת
הפלות באזור ירושלים
הפלות בירושלים
הפלות במודיעין
הפלות בבית שמש
רופא? מעוניין להירשם לאינדקס הרופאים? לחץ כאן!
מידע חשוב בנושא הפלות כתבות מומלצות חדשות בתחום ההפלות המדריך להפסקת הריון רופאים להפלות קישורים חשובים
מהי גרידה או הפלה ניתוחית?
כמה עולה הפלה?
מהי ועדה להפסקת הריון?
כיצד מתבצעת הפלה בכדורים?
הפלה פרטית לעומת מוסד ציבורי
תהליך ההפלה המלאכותית
מהם השיקולים בהחלטה על הפסקת הריון?
הפסקת הריון תרופתית או גרידה? כיצד לבחור?
הפסקת הריון באמצעות גלולת החודש שאחרי?
מגמת ירידה בשיעור הנשים הפונות להפלה מלאכותית
מהי הפסקת הריון מלאכותית
מידע על הפסקת הריון תרופתית
תופעות לוואי לאחר הפלה
מחירי הפלה
הפסקת הריון מאוחרת
התמודדות עם הריון לא רצוי
הפלות באזור המרכז
הפלות באזור הצפון
הפלות באזור הדרום
הפלות באזור ירושלים
הפלות בתל אביב
הפלות ברחובות
שאלות ותשובות בנושא הפלות
שיטות להפסקת הריון
צרו עמנו קשר
Abortion
Аборт
الإجهاض
כל הזכויות שמורות לפורטל רפואי להפלות והפסקת הריון ©2013

למידע נוסף 073-7689215

    לקבלת מידע ויעוץ התקשרי 073-7689215
* שם פרטי: * טלפון: