כל המידע על ביצוע הפלה
073-7689215
אודות    |    רופאים להפלה    |    מרפאות להפסקת הריון    |    שיטות להפסקת הריון    |    שאלות ותשובות    |    מידע מקצועי    |    חדשות בתחום הפלה    |    יצירת קשר
פרק 7: ועדה להפסקת הריון

פרק 7: ועדה להפסקת הריון

על מנת לבצע הפסקת הריון במדינת ישראל חובה תחילה לעבור ועדה להפסקת הריון. הוועדות מתכנסות במוסדות רפואיים מוכרים, ברובם בתי חולים ממשלתיים וכן בתי חולים פרטיים. הוועדה לענייני הריון כוללת שני רופאים מומחים ועובדת סוציאלית. אישה המעוניינת להתייעץ עם עובדת סוציאלית טרם הוועדה תוכל לעשות זאת, ובמסגרת שיחה זו העובדת הסוציאלית של המוסד תסביר על ההליכים לאישור הבקשה, יינתן ייעוץ על פי הצורך לגבי קשיי ההחלטה או בעיות הנלוות למצב. לאחר שיחה עם העובדת הסוציאלית תופנה האישה לוועדה בה משתתף רופא מומחה לגניקולוגיה אשר יסביר על תהליך הפסקת ההיריון על שלביו השונים, את השיטות האפשריות ואת הסיבוכים אשר עלולים להיות כרוכים בפעולה.

מי יושב בוועדה להפסקת הריון?

הרכב הוועדה בבתי החולים מונה לפי החוק שלושה חברים: שני רופאים מומחים ועובדת סוציאלית. לעתים כאשר יש צורך מתווסף לוועדה רופא פסיכיאטר המביע את חוות דעתו כשיש צורך.

מהם התנאים לאישור הפלה בישראל?

ישנם מספר קריטריונים בהם ניתן לאשר הפסקת הריון:
  • גיל האישה פחות מגיל הנישואין או שמלאו לה 40 שנה ויותר. אישה הנמצאת בקטגוריה זו תקבל אישור מיידי לביצוע הפסקת הריון, כך שקטינות שנכנסו להריון בעקבות יחסים לא מוגנים או לאחר אונס יקבלו אישור להפסקת ההיריון.
  • ההיריון נובע מיחסים אסורים על פי החוק הפלילי, או מיחסי גילוי עריות או שלא מנישואין.
  • הוולד עלול להיות בעל מום גופני או נפשי. כאשר מתגלה בעיה במהלך ההיריון המוקדם ונמצא כי העובר עלול להיוולד עם מום, האישה תקבל אישור להפסקת ההיריון וזאת על סמך אישורים ובדיקות אולסטרה-סאונד שתמציא.
  • המשך ההיריון עלול לסכן את חיי האישה או לגרום לה לנזק גופני או נפשי. כאשר האישה איננה בריאה מבחינה גופנית יש להפסיק את ההיריון על מנת לא לפגוע באישה. בנוסף, כאשר מצבה הנפשי של האישה לא כשיר, הפסיכיאטר היושב בוועדה ימליץ להפסיק את ההיריון.
בכל המקרים לעיל תשלום על הפלה מלאכותית יתבצע על ידי קופת החולים המבטחת.

פרטים נוספים על הוועדה להפסקת הריון:

בעת פנייה לוועדה על האישה להצטייד במסמכים הבאים: תעודת זהות, תשובת בדיקת האולטרה-סאונד המתעדת את גיל ההיריון, מסמכים רפואיים רלוונטים למצב בריאותה הכללי של האישה, תשובות בדיקת דם והתשלום עבור פתיחת תיק בוועדה. חשוב לציין כי כל המידע והמסמכים המתייחסים לבקשות המופנות לוועדה, לדיונה ולהחלטותיה הנם סודיים וחסויים. הפונה איננה זקוקה להסכמת בן הזוג או הבעל בעת פנייתה לוועדה. כאשר הפונה היא קטינה ומתחת לגיל 19 בית החולים ייקח חלק בתכנית הארצית לטיפול בנערות המעוניינות להפסיק את ההיריון ויאפשרו להן לבצע הפסקת הריון ללא תשלום וללא אישור ההורים. כל המידע הקשור בוועדה הינו חסוי ואינו מועבר להורים או לכל גורם אחר ללא הסכמת הפונה. חוק ההפלות מאפשר לקטינה לבצע את הפסקת ההיריון ללא אישור אפוטרופוס ועל כן הפונה צריכה להציג תעודת זהות המעידה על הגיל.קטגוריה: המדריך להפלה והפסקת הריון

המדריך להפלה והפסקת הריון
 דוקטורס סנטר

דוקטורס סנטר
יעוץ מקדים לטיפולים רפואיים לנשים
קרא/י המשך

פרק 5: האם יש תופעות לוואי לאחר הפלה מלאכותית?

פרק 5: האם יש תופעות לוואי לאחר הפלה מלאכותית?
הפלה מלאכותית כרוכה לעתים בתופעות לוואי וככל הליך ניתוחי ותרופתי קיים סיכון מסוים לסיבוכים. הן השיטה להפסקת הריון בעזרת כדורים והן השיטה הכירורגית נחשבות בטוחות, אך חשוב כי כל אישה העומדת בפני הפלה תכיר את כל ההליכים הרפואיים ותתייעץ עם רופא על מנת לבחור את השיטה המתאימה והעדיפה ביותר עבורה.
קרא/י המשך

פרק 1: על הפלה ושיטות להפסקת הריון

פרק 1: על הפלה ושיטות להפסקת הריון
כניסה להיריון לא מתוכנן אינה פשוטה עבור רוב הנשים ותחושת הבלבול שבהתמודדות עם הריון לא צפוי מפתיעה, ועל כן, חשוב לקבל החלטה גורלית תוך פרק זמן קצר. חשוב לא להדחיק את ההיריון ולפנות לטיפול בהקדם האפשרי. יש לזכור שככל שמטפלים במצב בשלב מוקדם יותר, סיכויי ההצלחה עולים והסיכון לסיבוכים יורד.
קרא/י המשך

פרק 9: הפסקת הריון פרטית או במוסד ציבורי?

פרק 9: הפסקת הריון פרטית או במוסד ציבורי?
אישה הרה העומדת בפני תהליך הפסקת הריון יכולה לבחור לבצע את ההפלה במרפאות שונות המציעות שירותי הפסקת הריון בכדורים או הפלה בגרידה וכן בבתי חולים ציבוריים. לכל אחד מהמקומות ישנן יתרונות וחסרונות שנפרט בפרק זה.
קרא/י המשך

פרק 11: התמודדות עם הריון לא רצוי

פרק 11: התמודדות עם הריון לא רצוי
ישנן סיבות רבות ומגוונות להריון בלתי רצוי. למשל אמצעי מניעה שנשכחו או לא פעלו כיאות או אונס. בכל מקרה הריון בלתי רצוי מעלה את הדילמה הקשה והבלתי נמנעת של ההחלטה על המשך ההריון. להחלטה זו יש השלכות הרות גורל ולעתים הדילמה הענקית הזו מוטלת על כתפיה של נערה רכה.
קרא/י המשך

פרק 8: מחיר הפסקת הריון - כמה עולה הפלה?

פרק 8: מחיר הפסקת הריון - כמה עולה הפלה?
במדינת ישראל הפלה יכולה להתבצע רק לפי החוק ולאחר שהאישה קיבלה את אישורה של ועדה להפסקת הריון המתכנסת בבתי החולים במדינה. נשים רבות העומדות בפני ביצוע הפלה שואלות מהי עלות ההפלה והתשובה לכך נמצאת בפרק זה.
קרא/י המשך

פרק 3: הפלה תרופתית - הפסקת הריון עם כדורים

פרק 3: הפלה תרופתית - הפסקת הריון עם כדורים
הפסקת הריון תרופתית הינה הפלה מלאכותית בעזרת תרופות וללא התערבות כירורגית. זוהי שיטה חדשנית למדי להפסקת הריון המיועדת למטופלות הנמצאות בשלבי ההיריון ההתחלתיים. הפסקת הריון על ידי כדורים ניתנת לביצוע במשך 49 הימים הראשונים להריון ולפעולה זו שיעורי הצלחה של 95 אחוזים.
קרא/י המשך

פרק 2: מהי הפסקת הריון מלאכותית?

פרק 2: מהי הפסקת הריון מלאכותית?
הפלה היא פעולה או הוצאה של התוכן ההריוני הכולל בתוכו את העובר, השליה והקרומים באופן טבעי או באופן יזום. קיימים שני סוגי הפלות: הפלה טבעית והפלה מלאכותית.
קרא/י המשך

בחרי היכן את שוקלת לעשות הפלה
הפלות באזור המרכז
הפלות בתל-אביב
הפלות ברחובות
הפלות בראשון לציון
הפלות בנס ציונה
הפלות בנתניה
הפלות ברמת גן
הפלות בחולון
הפלות באזור הצפון
הפלות בחיפה
הפלות בטבריה
הפלות בעפולה
הפלות בחדרה
הפלות באזור הדרום
הפלות באשקלון
הפלות בבאר שבע
הפלות בקריית גת
הפלות באילת
הפלות באזור ירושלים
הפלות בירושלים
הפלות במודיעין
הפלות בבית שמש
רופא? מעוניין להירשם לאינדקס הרופאים? לחץ כאן!
מידע חשוב בנושא הפלות כתבות מומלצות חדשות בתחום ההפלות המדריך להפסקת הריון רופאים להפלות קישורים חשובים
מהי גרידה או הפלה ניתוחית?
כמה עולה הפלה?
מהי ועדה להפסקת הריון?
כיצד מתבצעת הפלה בכדורים?
הפלה פרטית לעומת מוסד ציבורי
תהליך ההפלה המלאכותית
מהם השיקולים בהחלטה על הפסקת הריון?
הפסקת הריון תרופתית או גרידה? כיצד לבחור?
הפסקת הריון באמצעות גלולת החודש שאחרי?
מגמת ירידה בשיעור הנשים הפונות להפלה מלאכותית
מהי הפסקת הריון מלאכותית
מידע על הפסקת הריון תרופתית
תופעות לוואי לאחר הפלה
מחירי הפלה
הפסקת הריון מאוחרת
התמודדות עם הריון לא רצוי
הפלות באזור המרכז
הפלות באזור הצפון
הפלות באזור הדרום
הפלות באזור ירושלים
הפלות בתל אביב
הפלות ברחובות
שאלות ותשובות בנושא הפלות
שיטות להפסקת הריון
צרו עמנו קשר
Abortion
Аборт
الإجهاض
כל הזכויות שמורות לפורטל רפואי להפלות והפסקת הריון ©2013

למידע נוסף 073-7689215

    לקבלת מידע ויעוץ התקשרי 073-7689215
* שם פרטי: * טלפון: