כל המידע על ביצוע הפלה
073-7689215
אודות    |    רופאים להפלה    |    מרפאות להפסקת הריון    |    שיטות להפסקת הריון    |    שאלות ותשובות    |    מידע מקצועי    |    חדשות בתחום הפלה    |    יצירת קשר
פרק 11: התמודדות עם הריון לא רצוי

פרק 11: התמודדות עם הריון לא רצוי

ישנן סיבות רבות ומגוונות להריון בלתי רצוי. למשל אמצעי מניעה שנשכחו או לא פעלו כיאות או אונס. בכל מקרה הריון בלתי רצוי מעלה את הדילמה הקשה והבלתי נמנעת של ההחלטה על המשך ההריון. להחלטה זו יש השלכות הרות גורל ולעתים הדילמה הענקית הזו מוטלת על כתפיה של נערה רכה. בפרק זה נביא שיקולים והיבטים של ההתמודדות עם הריון בלתי רצוי על מנת לסייע לנשים המתמודדות עם מצב מורכב זה. בכל עת אתן מוזמנות לפנות לצוות המקצועי שלנו שינסה לסייע לכן ולהכווין אתכן במצב הקשה.

מהם השיקולים להפסקת הריון?

הריון לא מתכונן ובלתי רצוי מלווה לא פעם בהתלבטויות רבות לגבי ההמשך. האם להמשיך את ההיריון ולגדל את הילד או שמא להפסיק את ההיריון בשבועות הראשונים על ידי הפלה מלאכותית. לרוב, יחליטו נערות צעירות להפסיק את ההיריון כיוון שאינן בשלות לגדל ילד, הן מבחינה נפשית והן מבחינה כלכלית וחברתית. להפסקת הריון ישנה השלכות, שכן הפלה מצריכה לעתים התערבות כירורגית, בנוסף להשלכות הנפשיות הכוללות רגשות אשם, פחד, חשש ודיכאון.

איך מקבלים החלטה על הפלה?

השאלה החשובה ביותר שאישה שהרתה צריכה לשאול את עצמה זה האם היא מסוגלת ללדת ולגדל את העובר שברחמה. על מנת לקבל תשובה לשאלה זו חשוב לשים לב האם רגשות רעים ולחץ עולים מאז גילוי ההיריון, האם האישה מרגישה מדוכאת, בודדה ולא אהובה והאם היא מרגישה טוב כלפי עצמה. אם הוחלט להמשיך בהיריון הלא מתוכנן חשוב להרגיש ביטחון מלא בהחלטה כדי למנוע סיבוכים מאוחרים. אין טעם להיכנע ללחצי הסביבה כי בסופה שדבר מי שתתמודד עם ההשלכות של ההחלטה היא האישה ההרה ולא איש אחר. עם זאת, חשוב לוודא שיש מישהו שתומך באישה לאורך כל ההליך. האם קיים בן זוג שיוכל לעזור, כלכלית ונפשית, במהלך כל הליך ההיריון ובמידה ומחליטים לוותר על כך אז גם בהליך הפסקת ההיריון? הגיוני ביותר שאישה שגילתה שהיא בהריון תרגיש סערת רגשות ולכן חשוב להתייעץ עם איש מקצוע על האפשרויות העומדות בפניה ועל הליך קבלת ההחלטה הנכונה ביותר בשביל האישה.

התמודדות נפשית עם הפלה

רצוי להתייעץ עם אדם קרוב ובעל דעה אובייקטיבית עליו סומכים ולשתף אותו בלבטים העולים בנוגע להפסקת ההיריון וההשלכות על כך. ההחלטה על הפסקת ההיריון צריכה להיות החלטה שקולה משום שהיא תלווה את האישה וזו החלטה שאי אפשר להתחרט עליה לאחר מכן. על מנת להתמודד נכון עם השלכות הפסקת ההיריון חשוב שהאישה תרגיש שלמה עם החלטתה ובמקרים רבים חשוב גם להתייעץ עם עובדת סוציאלית או עם אדם מקצועי.

לאחר שהצגנו בפניכם במדריך את סקירת תהליך ההפלה בישראל על כל היבטיו כולל התמודדות עם הריון לא רצוי, בפרק הבא נדגיש נקודות אחרונות לפני ביצוע הפלה.קטגוריה: המדריך להפלה והפסקת הריון

המדריך להפלה והפסקת הריון
 דוקטורס סנטר

דוקטורס סנטר
יעוץ מקדים לטיפולים רפואיים לנשים
קרא/י המשך

פרק 5: האם יש תופעות לוואי לאחר הפלה מלאכותית?

פרק 5: האם יש תופעות לוואי לאחר הפלה מלאכותית?
הפלה מלאכותית כרוכה לעתים בתופעות לוואי וככל הליך ניתוחי ותרופתי קיים סיכון מסוים לסיבוכים. הן השיטה להפסקת הריון בעזרת כדורים והן השיטה הכירורגית נחשבות בטוחות, אך חשוב כי כל אישה העומדת בפני הפלה תכיר את כל ההליכים הרפואיים ותתייעץ עם רופא על מנת לבחור את השיטה המתאימה והעדיפה ביותר עבורה.
קרא/י המשך

פרק 1: על הפלה ושיטות להפסקת הריון

פרק 1: על הפלה ושיטות להפסקת הריון
כניסה להיריון לא מתוכנן אינה פשוטה עבור רוב הנשים ותחושת הבלבול שבהתמודדות עם הריון לא צפוי מפתיעה, ועל כן, חשוב לקבל החלטה גורלית תוך פרק זמן קצר. חשוב לא להדחיק את ההיריון ולפנות לטיפול בהקדם האפשרי. יש לזכור שככל שמטפלים במצב בשלב מוקדם יותר, סיכויי ההצלחה עולים והסיכון לסיבוכים יורד.
קרא/י המשך

פרק 9: הפסקת הריון פרטית או במוסד ציבורי?

פרק 9: הפסקת הריון פרטית או במוסד ציבורי?
אישה הרה העומדת בפני תהליך הפסקת הריון יכולה לבחור לבצע את ההפלה במרפאות שונות המציעות שירותי הפסקת הריון בכדורים או הפלה בגרידה וכן בבתי חולים ציבוריים. לכל אחד מהמקומות ישנן יתרונות וחסרונות שנפרט בפרק זה.
קרא/י המשך

פרק 8: מחיר הפסקת הריון - כמה עולה הפלה?

פרק 8: מחיר הפסקת הריון - כמה עולה הפלה?
במדינת ישראל הפלה יכולה להתבצע רק לפי החוק ולאחר שהאישה קיבלה את אישורה של ועדה להפסקת הריון המתכנסת בבתי החולים במדינה. נשים רבות העומדות בפני ביצוע הפלה שואלות מהי עלות ההפלה והתשובה לכך נמצאת בפרק זה.
קרא/י המשך

פרק 7: ועדה להפסקת הריון

פרק 7: ועדה להפסקת הריון
על מנת לבצע הפסקת הריון במדינת ישראל חובה תחילה לעבור ועדה להפסקת הריון. הוועדות מתכנסות במוסדות רפואיים מוכרים, ברובם בתי חולים ממשלתיים וכן בתי חולים פרטיים. הוועדה לענייני הריון כוללת שני רופאים מומחים ועובדת סוציאלית.
קרא/י המשך

פרק 3: הפלה תרופתית - הפסקת הריון עם כדורים

פרק 3: הפלה תרופתית - הפסקת הריון עם כדורים
הפסקת הריון תרופתית הינה הפלה מלאכותית בעזרת תרופות וללא התערבות כירורגית. זוהי שיטה חדשנית למדי להפסקת הריון המיועדת למטופלות הנמצאות בשלבי ההיריון ההתחלתיים. הפסקת הריון על ידי כדורים ניתנת לביצוע במשך 49 הימים הראשונים להריון ולפעולה זו שיעורי הצלחה של 95 אחוזים.
קרא/י המשך

פרק 2: מהי הפסקת הריון מלאכותית?

פרק 2: מהי הפסקת הריון מלאכותית?
הפלה היא פעולה או הוצאה של התוכן ההריוני הכולל בתוכו את העובר, השליה והקרומים באופן טבעי או באופן יזום. קיימים שני סוגי הפלות: הפלה טבעית והפלה מלאכותית.
קרא/י המשך

בחרי היכן את שוקלת לעשות הפלה
הפלות באזור המרכז
הפלות בתל-אביב
הפלות ברחובות
הפלות בראשון לציון
הפלות בנס ציונה
הפלות בנתניה
הפלות ברמת גן
הפלות בחולון
הפלות באזור הצפון
הפלות בחיפה
הפלות בטבריה
הפלות בעפולה
הפלות בחדרה
הפלות באזור הדרום
הפלות באשקלון
הפלות בבאר שבע
הפלות בקריית גת
הפלות באילת
הפלות באזור ירושלים
הפלות בירושלים
הפלות במודיעין
הפלות בבית שמש
רופא? מעוניין להירשם לאינדקס הרופאים? לחץ כאן!
מידע חשוב בנושא הפלות כתבות מומלצות חדשות בתחום ההפלות המדריך להפסקת הריון רופאים להפלות קישורים חשובים
מהי גרידה או הפלה ניתוחית?
כמה עולה הפלה?
מהי ועדה להפסקת הריון?
כיצד מתבצעת הפלה בכדורים?
הפלה פרטית לעומת מוסד ציבורי
תהליך ההפלה המלאכותית
מהם השיקולים בהחלטה על הפסקת הריון?
הפסקת הריון תרופתית או גרידה? כיצד לבחור?
הפסקת הריון באמצעות גלולת החודש שאחרי?
מגמת ירידה בשיעור הנשים הפונות להפלה מלאכותית
מהי הפסקת הריון מלאכותית
מידע על הפסקת הריון תרופתית
תופעות לוואי לאחר הפלה
מחירי הפלה
הפסקת הריון מאוחרת
התמודדות עם הריון לא רצוי
הפלות באזור המרכז
הפלות באזור הצפון
הפלות באזור הדרום
הפלות באזור ירושלים
הפלות בתל אביב
הפלות ברחובות
שאלות ותשובות בנושא הפלות
שיטות להפסקת הריון
צרו עמנו קשר
Abortion
Аборт
الإجهاض
כל הזכויות שמורות לפורטל רפואי להפלות והפסקת הריון ©2013

למידע נוסף 073-7689215

    לקבלת מידע ויעוץ התקשרי 073-7689215
* שם פרטי: * טלפון: