מידע ויעוץ על הפלה
073-7689215
אודות    |    רופאים להפלה    |    מרפאות להפלה    |    הפלה פרטית    |    הפלה בבית חולים    |    תשובות    |    מידע    |    חדשות    |    יצירת קשר
פרק 9: הפלה פרטית או בבית חולים?

פרק 9: הפלה פרטית או בבית חולים?

אישה הרה העומדת בפני תהליך הפסקת הריון יכולה לבחור לבצע את ההפלה במרפאות שונות המציעות שירותי הפסקת הריון בכדורים או הפלה בגרידה וכן בבתי חולים ציבוריים. לכל אחד מהמקומות ישנן יתרונות וחסרונות שנפרט בפרק זה. במקרה שהאישה בוחרת לבצע הפלה באופן פרטי עליה לקחת בחשבון שיקולים שונים בבחירת הרופא.

איפה ניתן לעשות הפלה?

ניתן לבצע הפסקת הריון מלאכותית בבתי חולים ממשלתיים ובבתי חולים ומכונים פרטיים המוכרים בחוק. בהפלה פרטית האישה בוחרת את רופא הנשים שיבצע את הליך הפסקת ההריון ומקבלת יחס וטיפול אישי יותר לעומת הפלה המתבצעת בבתי חולים ממשלתיים. כל ההליכים הנעשים דרך בתי חולים פרטיים הנם חוקיים וגם שם האישה צריכה לעבור את הוועדה להפסקת הריון על מנת לקבל אישור לביצוע ההפלה. חשוב להיזהר מפני מקומות המציעים הפלה פרטית ללא אישור ועדה מכיוון שזה אסור על פי חוק ואף עלול לסכן את האישה.

מהם היתרונות והחסרונות של הפלה פרטית?

היתרונות העיקריים של הפלה פרטית הנם שהאישה זוכה ליחס אישי ולליווי צמוד לכל אורך הפסקת ההיריון מצד הרופא המטפל ומצוות בית החולים או המכון. בבתי חולים פרטיים האישה יכולה לקבוע את תאריך הפסקת ההיריון ולבחור בעצמה את הרופא שיבצע את ההליך, דבר אשר לא ניתן בבתי חולים ממשלתיים. היתרון של הפסקת הריון במוסד ציבורי על פני הפלה פרטית הוא בעיקר המחיר. הפסקת הריון פרטית עולה יותר וזהו למעשה החיסרון העיקרי כיוון שלא כל אחת יכולה להרשות לעצמה זאת. ישנן נשים הבוחרות לבצע הפלה בבית חולים פרטי כדי שתוכלנה לבחור את הרופא שיבצע את ההליך ואת המועד שנוח להן וכן שיוכלו לקבל ליווי מלא גם לאחר ביצוע ההפלה.

כמה עולה הפלה פרטית?

הפסקת הריון פרטית עולה בממוצע בין 2,000 עד 8,000 ש"ח, תלוי במקום בו מתבצע ההליך, בסוג הפסקת ההיריון ובשבוע ההיריון. ביטוח משלים והסדרים עם קופת החולים יכולים להוזיל משמעותית את עלות ההפלה ואף להפוך את ההפרש במחיר בין הפלה פרטית להפלה במוסד ציבורי לזניח.

איך לבחור רופא פרטי להפלה?

לאחר בחירת המוסד או בית החולים הפרטי בו יתבצע הליך הפסקת ההיריון, על האישה לבחור את הרופא שיטפל בה וילווה אותה לאורך כל הדרך. חשוב לציין כי כאשר מתבצע הליך של הפסקת הריון פרטי בחירת הרופא נתונה לשיקול האישה, להבדיל מהפסקת הריון הנעשית בבתי חולים ממסדיים וממשלתיים בהם קביעת הרופא נעשית על פי זמינות. לאורך כל הדרך, צוות המכון הפרטי מלווה את האישה עד סיום התהליך וגם לאחריה, על מנת להבטיח לה את קבלת הטיפול המקסימלי והיעיל ביותר. כדי לבחור רופא טוב מומלץ להתייעץ עם נשים אחרות אשר עברו תהליך דומה או לחפש המלצות באינטרנט, בפורומים וכדומה. חשוב לבחור רופא סימפטי ונעים מכיוון שמדובר בהליך קשה נפשית ממילא.

לסיכום, בפרק זה בחנו את המקומות בהם ניתן לבצע הפלה ואת היתרונות והחסרונות בכל אחד מהם. לאחר שסקרנ בפרקים האחרונים באופן מקיף את נושא ההפלה בעיקר בשבועות הראשונים של ההריון, בפרק הבא נלמד על הפסקת הריון מאוחרת וכיצד היא מבוצעת.קטגוריה: המדריך להפלה והפסקת הריון

המדריך להפלה והפסקת הריון
פרק 6: איך לבחור שיטה להפסקת היריון?

פרק 6: איך לבחור שיטה להפסקת היריון?
קיימות שתי דרכים מוכרות להפסקת הריון ולכל דרך ישנן יתרונות וחסרונות. בין אם בוחרים לעבור הפלה באמצעות כדורים או דרך פעולה כירורגית חשוב להבין טוב את ההליכים, על מנת להגיע להחלטה הטובה והמתאימה ביותר. בנוסף, חשוב להתייעץ עם רופא ולשמוע את חוות דעתו בנוגע לביצוע הפסקת ההיריון בדרך שתהיה הטובה ביותר מבחינה בריאותית. חשוב לדעת שהפלה בכדורים אפשרית רק עד השבוע השביעי של ההיריון ואינה רלוונטית עבור מי שנמצאת בשלבי הריון מתקדמים יותר, ולכן ניתן יהיה להפסיק את ההיריון במקרה זה רק על ידי פעולה כירורגית.
קרא/י המשך

פרק 5: האם יש תופעות לוואי לאחר הפלה מלאכותית?

פרק 5: האם יש תופעות לוואי לאחר הפלה מלאכותית?
הפלה מלאכותית כרוכה לעתים בתופעות לוואי וככל הליך ניתוחי ותרופתי קיים סיכון מסוים לסיבוכים. הן השיטה להפסקת הריון בעזרת כדורים והן השיטה הכירורגית נחשבות בטוחות, אך חשוב כי כל אישה העומדת בפני הפלה תכיר את כל ההליכים הרפואיים ותתייעץ עם רופא על מנת לבחור את השיטה המתאימה והעדיפה ביותר עבורה.
קרא/י המשך

פרק 1: על הפלה ושיטות להפסקת הריון

פרק 1: על הפלה ושיטות להפסקת הריון
כניסה להיריון לא מתוכנן אינה פשוטה עבור רוב הנשים ותחושת הבלבול שבהתמודדות עם הריון לא צפוי מפתיעה, ועל כן, חשוב לקבל החלטה גורלית תוך פרק זמן קצר. חשוב לא להדחיק את ההיריון ולפנות לטיפול בהקדם האפשרי. יש לזכור שככל שמטפלים במצב בשלב מוקדם יותר, סיכויי ההצלחה עולים והסיכון לסיבוכים יורד.
קרא/י המשך

פרק 11: התמודדות עם הריון לא רצוי

פרק 11: התמודדות עם הריון לא רצוי
ישנן סיבות רבות ומגוונות להריון בלתי רצוי. למשל אמצעי מניעה שנשכחו או לא פעלו כיאות או אונס. בכל מקרה הריון בלתי רצוי מעלה את הדילמה הקשה והבלתי נמנעת של ההחלטה על המשך ההריון. להחלטה זו יש השלכות הרות גורל ולעתים הדילמה הענקית הזו מוטלת על כתפיה של נערה רכה.
קרא/י המשך

פרק 8: מחיר הפסקת הריון - כמה עולה הפלה?

פרק 8: מחיר הפסקת הריון - כמה עולה הפלה?
במדינת ישראל הפלה יכולה להתבצע רק לפי החוק ולאחר שהאישה קיבלה את אישורה של ועדה להפסקת הריון המתכנסת בבתי החולים במדינה. נשים רבות העומדות בפני ביצוע הפלה שואלות מהי עלות ההפלה והתשובה לכך נמצאת בפרק זה.
קרא/י המשך

פרק 7: ועדה להפסקת הריון

פרק 7: ועדה להפסקת הריון
על מנת לבצע הפסקת הריון במדינת ישראל חובה תחילה לעבור ועדה להפסקת הריון. הוועדות מתכנסות במוסדות רפואיים מוכרים, ברובם בתי חולים ממשלתיים וכן בתי חולים פרטיים. הוועדה לענייני הריון כוללת שני רופאים מומחים ועובדת סוציאלית.
קרא/י המשך

פרק 3: הפלה תרופתית - הפסקת הריון עם כדורים

פרק 3: הפלה תרופתית - הפסקת הריון עם כדורים
הפסקת הריון תרופתית הינה הפלה מלאכותית בעזרת תרופות וללא התערבות כירורגית. זוהי שיטה חדשנית למדי להפסקת הריון המיועדת למטופלות הנמצאות בשלבי ההיריון ההתחלתיים. הפסקת הריון על ידי כדורים ניתנת לביצוע במשך 49 הימים הראשונים להריון ולפעולה זו שיעורי הצלחה של 95 אחוזים.
קרא/י המשך

פרק 2: מהי הפסקת הריון מלאכותית?

פרק 2: מהי הפסקת הריון מלאכותית?
הפלה היא פעולה או הוצאה של התוכן ההריוני הכולל בתוכו את העובר, השליה והקרומים באופן טבעי או באופן יזום. קיימים שני סוגי הפלות: הפלה טבעית והפלה מלאכותית.
קרא/י המשך

בחרי היכן את שוקלת לעשות הפלה
הפלות באזור המרכז
הפלה בתל-אביב
הפלה ברחובות
הפלה בראשון לציון
הפלה בנס ציונה
הפלה בנתניה
הפלה ברמת גן
הפלה בחולון
הפלות באזור הצפון
הפלות בחיפה
הפלות בטבריה
הפלות בעפולה
הפלות בחדרה
הפלות באזור הדרום
הפלות באשקלון
הפלות בבאר שבע
הפלות בקריית גת
הפלות באילת
הפלות באזור ירושלים
הפלות בירושלים
הפלות במודיעין
הפלות בבית שמש
רופא? מעוניין להירשם לאינדקס הרופאים? לחץ כאן!
מידע בנושא הפלה כתבות מומלצות חדשות בתחום ההפלות המדריך להפסקת הריון רופאים להפלות קישורים חשובים
הפלה פרטית
כמה עולה הפלה?
ועדה להפסקת הריון
הפלה בכדורים
הפלה פרטית או ציבורית
תהליך ביצוע הפלה
מהם השיקולים בהחלטה על הפסקת הריון?
הפסקת הריון תרופתית או גרידה? כיצד לבחור?
הפסקת הריון באמצעות גלולת החודש שאחרי?
מגמת ירידה בשיעור הנשים הפונות להפלה מלאכותית
מהי הפסקת הריון מלאכותית
מידע על הפסקת הריון תרופתית
תופעות לוואי לאחר הפלה
מחירי הפלה
הפסקת הריון מאוחרת
התמודדות עם הריון לא רצוי
הפלה במרכז
הפלה בצפון
הפלה בדרום
הפלות בירושלים
הפלה בתל אביב
הפלה ברחובות
הפלה פרטית
הפלה בבתי חולים
שאלות ותשובות בנושא הפלות
שיטות להפסקת הריון
צרו עמנו קשר
Abortion
Аборт
الإجهاض
כל הזכויות שמורות לפורטל רפואי להפלות והפסקת הריון ©2019

למידע נוסף 073-7689215

זמינים לייעוץ ומידע. התקשרי 073-7689215 או השאירי פרטים
* שם פרטי: * טלפון: