מידע ויעוץ על הפלה
073-7689215
אודות    |    רופאים להפלה    |    מרפאות להפלה    |    הפלה פרטית    |    הפלה בבית חולים    |    תשובות    |    מידע    |    חדשות    |    יצירת קשר
פרק 1: על הפלה ושיטות להפסקת הריון

פרק 1: על הפלה ושיטות להפסקת הריון

הגילוי על הריון לא רצוי מתבצע לראשונה לאחר איחור בווסת החודשית. איחור של מעל לשבוע בקבלת הווסת צריך להדאיג את האישה כיוון שיש סיכוי שהיא נכנסה להריון. בנוסף, קיימים מספר סימנים נוספים היכולים להעיד על תחילת הריון: רגישות וכאבים בשדיים הכוללים לעתים גם נפיחות, עייפות ותחושת תשישות בביצוע פעולות יומיומיות, דימום מהנרתיק ורגישות לריחות ולטעמים אליהם האישה רגילה ומכירה. 
כניסה להיריון לא מתוכנן אינה פשוטה עבור רוב הנשים ותחושת הבלבול שבהתמודדות עם הריון לא צפוי מפתיעה, ועל כן, חשוב לקבל החלטה גורלית תוך פרק זמן קצר. חשוב לא להדחיק את ההיריון ולפנות לטיפול בהקדם האפשרי. יש לזכור שככל שמטפלים במצב בשלב מוקדם יותר, סיכויי ההצלחה עולים והסיכון לסיבוכים יורד.

מהי הפסקת הריון?

הפסקת הריון הינה פעולה מלאכותית שבמהלכה מפסיקים הריון מתפתח. פעולה זו יכולה להתבצע באמצעות נטילת כדורים או בניתוח. כדי לבצע הפלה מלאכותית בישראל יש צורך לעבור ועדה מיוחדת לאישור ההפלה. הועדה רשאית לאשר את ההפלה על פי קריטריונים הקבועים בחוק. רצוי לבצע את ההפלה המלאכותית מוקדם ככל האפשר, ואם מתאפשר לפני השבוע ה-12 להיריון. ככל שההפלה המלאכותית מבוצעת מוקדם יותר כך הפעולה קלה ובטוחה.

אילו סוגי הפלות קיימים?

  • הפלה טבעית - סיום של ההיריון נעשה בצורה טבעית ללא התערבות מלאכותית. זהו אירוע שכיח יחסית ואחת מתוך ארבע נשים יעברו הפלה טבעית במהלך חייהן. הפלה טבעית מתרחשת בתחילת ההיריון וגורמיה הנם בעיקר בעיות מולדות וגנטיות בהתפתחות העובר. במהלך ההפלה מרגישים דימום הדומה לווסת החודשית, ועל כן, מרבית הנשים כלל לא יודעות שהיו בהיריון. חשוב לפנות אל הרופא כאשר הדימום חזק ואיננו מפסיק והוא זה שיאשר או ישלול הפלה ושאין סכנה בריאותית לאישה. מרבית ההפלות הטבעיות מתרחשות בין עד לשבוע ה-12 בהתפתחות העוברית, ולאחר הפלה טבעית ימליץ הרופא על מספר ימי מנוחה.
  • הפלה מלאכותית - מכונה לעתים קרובות בטעות בשם גרידה למרות שישנן שיטות נוספות לביצוע ההפלה המלאכותית. זוהי הפלה הנעשית באופן יזום במטרה להפסיק את ההיריון. הסיבות להפלה מלאכותית מגוונות ולעתים הרופא ימליץ להפסיק את ההיריון כאשר בדיקת אולסטרה-סאונד ובדיקת דם יגלו מומים מולדים בעובר. סיבה נוספת להפלה מלאכותית הנה כניסה לא צפויה להריון. 

מהן השיטות להפסקת הריון?

הפלה יזומה ניתנת לביצוע במספר דרכים בהתאם לזמן שעבר מרגע הכניסה להריון:
  • עד 72 שעות לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים אין צורך בפנייה לוועדה להפסקת הריון וניתן להשתמש ב"גלולת היום שאחרי" כדי למנוע את כניסת הביצית אל רחם האישה. גלולות אלו נמכרות ללא מרשם רופא ומכילות מרכיב סינתטי שמפריש הורמונים ומעכב את תהליך קבלת הביוץ וכך מקשה על הזרע להפרות את הביצית ומונע מהביצית לחדור אל הרחם. פעולות אלו מסייעות למניעת ההיריון ולהן שמונים אחוזי הצלחה. חשוב לציין כי גלולות אלו אינן מהוות תחליף לאמצעי הגנה כמו גלולות למניעת הריון וקונדום אלא השימוש בהן נעשה רק במקרי חירום, ועל כן, לא מומלץ לבנות עליהן אלא להקפיד על אמצעי מניעה.
  • עד שבעה שבועות מיום קיום יחסי המין ניתן לבצע הפלה מלאכותית על ידי נטילת גלולות להפסקת ההיריון. תרופות אלו ניתנות לאורך יומיים וגורמות להפסקת תהליך ההיריון ופליטת תוכן הרחם. את הגלולות מקבלת האישה בבית החולים או במרפאה פרטית ונשארת במעקב של מספר שעות. 
  • עד 12 שבועות מתחילת ההריון ניתן לבצע הפסקת הריון בהליך הכירורגי הנפוץ בשם "גרידה" שבמהלכו נשאבת תכולת הרחם. ההליך מתבצע בניתוח תחת הרדמה.
  • בשלבי הריון מתקדמים כבר לא ניתן לבצע הפלה בכדורים ויש צורך בהליך כירורגי הדומ לשאיבה אך מורכב יותר כדי למנוע סיבוכים עתידיים.
  • לאחר 24 שבועות בהם ההיריון מתפתח יש צורך באישור של ועדה מיוחדת על מנת להפסיק את ההיריון. סיום ההיריון מאושר רק במקרים של מום עוברי או בעקבות סכנת חיים לאם, נפשית ופיזית.

בפרקים הבאים נציג בהרחבה את סוגי ההפלה וכל אחת מן השיטות להפסקת הריון כולל היתרונות והחסרונות, נסקור את שלבי תהליך ההפלה ובין היתר נסביר על הועדה להפסקת הריון, נציין את עלות ההפלה בישראל, נסביר היכן ניתן לבצע הפלה וניתן טיפים וכלים להתמודדות עם הריון לא רצוי.קטגוריה: המדריך להפלה והפסקת הריון

המדריך להפלה והפסקת הריון
פרק 6: איך לבחור שיטה להפסקת היריון?

פרק 6: איך לבחור שיטה להפסקת היריון?
קיימות שתי דרכים מוכרות להפסקת הריון ולכל דרך ישנן יתרונות וחסרונות. בין אם בוחרים לעבור הפלה באמצעות כדורים או דרך פעולה כירורגית חשוב להבין טוב את ההליכים, על מנת להגיע להחלטה הטובה והמתאימה ביותר. בנוסף, חשוב להתייעץ עם רופא ולשמוע את חוות דעתו בנוגע לביצוע הפסקת ההיריון בדרך שתהיה הטובה ביותר מבחינה בריאותית. חשוב לדעת שהפלה בכדורים אפשרית רק עד השבוע השביעי של ההיריון ואינה רלוונטית עבור מי שנמצאת בשלבי הריון מתקדמים יותר, ולכן ניתן יהיה להפסיק את ההיריון במקרה זה רק על ידי פעולה כירורגית.
קרא/י המשך

פרק 5: האם יש תופעות לוואי לאחר הפלה מלאכותית?

פרק 5: האם יש תופעות לוואי לאחר הפלה מלאכותית?
הפלה מלאכותית כרוכה לעתים בתופעות לוואי וככל הליך ניתוחי ותרופתי קיים סיכון מסוים לסיבוכים. הן השיטה להפסקת הריון בעזרת כדורים והן השיטה הכירורגית נחשבות בטוחות, אך חשוב כי כל אישה העומדת בפני הפלה תכיר את כל ההליכים הרפואיים ותתייעץ עם רופא על מנת לבחור את השיטה המתאימה והעדיפה ביותר עבורה.
קרא/י המשך

פרק 9: הפלה פרטית או בבית חולים?

פרק 9: הפלה פרטית או בבית חולים?
אישה הרה העומדת בפני תהליך הפסקת הריון יכולה לבחור לבצע את ההפלה במרפאות שונות המציעות שירותי הפסקת הריון בכדורים או הפלה בגרידה וכן בבתי חולים ציבוריים. לכל אחד מהמקומות ישנן יתרונות וחסרונות שנפרט בפרק זה.
קרא/י המשך

פרק 11: התמודדות עם הריון לא רצוי

פרק 11: התמודדות עם הריון לא רצוי
ישנן סיבות רבות ומגוונות להריון בלתי רצוי. למשל אמצעי מניעה שנשכחו או לא פעלו כיאות או אונס. בכל מקרה הריון בלתי רצוי מעלה את הדילמה הקשה והבלתי נמנעת של ההחלטה על המשך ההריון. להחלטה זו יש השלכות הרות גורל ולעתים הדילמה הענקית הזו מוטלת על כתפיה של נערה רכה.
קרא/י המשך

פרק 8: מחיר הפסקת הריון - כמה עולה הפלה?

פרק 8: מחיר הפסקת הריון - כמה עולה הפלה?
במדינת ישראל הפלה יכולה להתבצע רק לפי החוק ולאחר שהאישה קיבלה את אישורה של ועדה להפסקת הריון המתכנסת בבתי החולים במדינה. נשים רבות העומדות בפני ביצוע הפלה שואלות מהי עלות ההפלה והתשובה לכך נמצאת בפרק זה.
קרא/י המשך

פרק 7: ועדה להפסקת הריון

פרק 7: ועדה להפסקת הריון
על מנת לבצע הפסקת הריון במדינת ישראל חובה תחילה לעבור ועדה להפסקת הריון. הוועדות מתכנסות במוסדות רפואיים מוכרים, ברובם בתי חולים ממשלתיים וכן בתי חולים פרטיים. הוועדה לענייני הריון כוללת שני רופאים מומחים ועובדת סוציאלית.
קרא/י המשך

פרק 3: הפלה תרופתית - הפסקת הריון עם כדורים

פרק 3: הפלה תרופתית - הפסקת הריון עם כדורים
הפסקת הריון תרופתית הינה הפלה מלאכותית בעזרת תרופות וללא התערבות כירורגית. זוהי שיטה חדשנית למדי להפסקת הריון המיועדת למטופלות הנמצאות בשלבי ההיריון ההתחלתיים. הפסקת הריון על ידי כדורים ניתנת לביצוע במשך 49 הימים הראשונים להריון ולפעולה זו שיעורי הצלחה של 95 אחוזים.
קרא/י המשך

פרק 2: מהי הפסקת הריון מלאכותית?

פרק 2: מהי הפסקת הריון מלאכותית?
הפלה היא פעולה או הוצאה של התוכן ההריוני הכולל בתוכו את העובר, השליה והקרומים באופן טבעי או באופן יזום. קיימים שני סוגי הפלות: הפלה טבעית והפלה מלאכותית.
קרא/י המשך

בחרי היכן את שוקלת לעשות הפלה
הפלות באזור המרכז
הפלה בתל-אביב
הפלה ברחובות
הפלה בראשון לציון
הפלה בנס ציונה
הפלה בנתניה
הפלה ברמת גן
הפלה בחולון
הפלות באזור הצפון
הפלות בחיפה
הפלות בטבריה
הפלות בעפולה
הפלות בחדרה
הפלות באזור הדרום
הפלות באשקלון
הפלות בבאר שבע
הפלות בקריית גת
הפלות באילת
הפלות באזור ירושלים
הפלות בירושלים
הפלות במודיעין
הפלות בבית שמש
רופא? מעוניין להירשם לאינדקס הרופאים? לחץ כאן!
מידע בנושא הפלה כתבות מומלצות חדשות בתחום ההפלות המדריך להפסקת הריון רופאים להפלות קישורים חשובים
הפלה פרטית
כמה עולה הפלה?
ועדה להפסקת הריון
הפלה בכדורים
הפלה פרטית או ציבורית
תהליך ביצוע הפלה
מהם השיקולים בהחלטה על הפסקת הריון?
הפסקת הריון תרופתית או גרידה? כיצד לבחור?
הפסקת הריון באמצעות גלולת החודש שאחרי?
מגמת ירידה בשיעור הנשים הפונות להפלה מלאכותית
מהי הפסקת הריון מלאכותית
מידע על הפסקת הריון תרופתית
תופעות לוואי לאחר הפלה
מחירי הפלה
הפסקת הריון מאוחרת
התמודדות עם הריון לא רצוי
הפלה במרכז
הפלה בצפון
הפלה בדרום
הפלות בירושלים
הפלה בתל אביב
הפלה ברחובות
הפלה פרטית
הפלה בבתי חולים
שאלות ותשובות בנושא הפלות
שיטות להפסקת הריון
צרו עמנו קשר
Abortion
Аборт
الإجهاض
כל הזכויות שמורות לפורטל רפואי להפלות והפסקת הריון ©2019

למידע נוסף 073-7689215

זמינים לייעוץ ומידע. התקשרי 073-7689215 או השאירי פרטים
* שם פרטי: * טלפון: