מידע ויעוץ על הפלה
073-7689215
אודות    |    רופאים להפלה    |    מרפאות להפלה    |    הפלה פרטית    |    הפלה בבית חולים    |    תשובות    |    מידע    |    חדשות    |    יצירת קשר
פרק 5: האם יש תופעות לוואי לאחר הפלה מלאכותית?

פרק 5: האם יש תופעות לוואי לאחר הפלה מלאכותית?

הפלה מלאכותית כרוכה לעתים בתופעות לוואי וככל הליך ניתוחי ותרופתי קיים סיכון מסוים לסיבוכים הכוללים זיהומים, ניקוב דופן הרחם כתוצאה מפעולת השאיבה, פגיעה אפשרית בפריון, כאבים, בעיות בעיכול, דימום חזק וחום. תופעות הלוואי יעברו בשבועיים הראשונים לאחר הפסקת ההיריון ורוב הנשים יחלימו מהכאבים בפרק זמן זה. ההצלחה של הטיפול התרופתי עומדת על כמעט 100% ותלוי במועד הפסקת ההיריון, ככל שהתהליך יבוצע מוקדם יותר כך הסיכון לתופעות לוואי ולכאבים מצטמצם. הן השיטה להפסקת הריון בעזרת כדורים והן השיטה הכירורגית נחשבות בטוחות, אך חשוב כי כל אישה העומדת בפני הפלה תכיר את כל ההליכים הרפואיים ותתייעץ עם רופא על מנת לבחור את השיטה המתאימה והעדיפה ביותר עבורה.

תופעות לוואי של הפלה בכדורים

תופעת הלוואי השכיחה ביותר עם נטילת התרופה "ציטוטק" הגורמת לפליטת תוכן הרחם הינה דימום עז אשר אליו מתלווים כאבים ואי נעימות. הדימום מתחיל כשעתיים לאחר נטילת הכדור ונמשך מספר ימים עד מספר שבועות, ונפסק רק לאחר שתוכן ההיריון נפלט מהרחם באופן סופי. כאשר הדימום חזק וכולל כאבים רבים מומלץ להשתמש במשככי כאבים כמו אקמול או אופטלגין על מנת להקל על המצב. לאחר השחרור מבית החולים הכאבים עשויים להימשך אך לרוב יהיו פחות חזקים מאלו שהיו עם נטילת הכדור. לאחר תקופה של שבועיים יש לבצע בדיקה גינקולוגית על מנת לוודא שתוכן ההיריון נפלט בשלמותו והרחם נמצא במצב תקין. בדיקה זו תבוצע יחד עם אולטרא-סאונד ובה מוודאים שלא נותרו שאריות מן ההיריון וההפלה הושלמה בהצלחה ובאופן מלא.
תופעת לוואי נדירה היא זיהום ומתרחשת כאשר תוכן ההיריון לא נפלט בשלמותו. כאשר מופיע חום וכאבים חזקים מהרגיל יש לפנות לטיפול רפואי. הטיפול בזיהום יתבצע על ידי שימוש באנטיביוטיקה, וחשוב לאבחן את הזיהום בשלב מוקדם.
תופעת לוואי נוספת היכולה להתקיים כאשר מתקיים הליך הפלה בכדורים הינו איבוד דם רב ובמקרים אלו נדרש לקבל מנת דם, על מנת שהאישה לא תאבד דם רב שיוכל לגרום לה לבעיות.

תופעות לוואי של הפסקת הריון כירורגית - גרידה או שאיבה

הפסקת הריון כירורגית מבוצעת תחת הרדמה מלאה ולמעשה זהו ניתוח לכל דבר. כמו בכל ניתוח ישנם סיכונים ובסיבוכים שונים. הסיבוך העיקרי בהפסקת היריון כירורגית הוא ניקוב של דופן הרחם אשר עלול להיגרם כתוצאה מתהליך גרידת הרחם. סיבוך זה הוא יחסית נדיר אך חשוב ליצור קשר עם הרופא המטפל ולפנות לטיפול בהקדם האפשרי.
דימום כבד הוא תופעת לוואי נוספת של הפסקת הריון כירורגית ודבר זה יכול להשפיע על ההרגשה הכללית ולגרום לסחרחורות ולאיבוד דם. במקרים כאלו תזדקק האישה לעירוי ולמנת דם במטרה להשיב אותה לאיתנה.
חלק מהנשים ימשיכו להרגיש את התסמינים של ההיריון גם לאחר הפלה כדוגמת בחילות, נפיחות ורגישות בשדיים, הקאות ועייפות. תסמינים אלו נעלמים לרוב תוך שבועיים מיום ההפלה, אך אם ותופעות הלוואי נמשכות חשוב לוודא כי הפסקת ההיריון אכן בוצעה בצורה המלאה ביותר וחלל הרחם נקי מההיריון.

האם הפלה פוגעת בסיכוי להרות שוב?

הסיכון לפגיעה אפשרית בפריון עתידי כתוצאה מהפלה הנו כמעט אפסי. ניתן להיכנס להריון מיד לאחר הופעת הווסת הראשונה לאחר הפסקת ההיריון המלאכותית. יחד עם זאת, המלצת הרופאים הכללית היא לחכות לפחות שלושה חודשים לפני הניסיונות הבאים לכניסה להיריון, דבר המקטין את שכיחות ההפלות הטבעיות וסיבוכים נוספים. ניתן לקיים יחסי מין כשבועיים לאחר הפסקת ההיריון המלאכותית ולאחר שהדימום הסתיים ואין יותר כאבים הנובעים מן ההליך הכירורגי או התרופתי.


לאחר שראינו מהן תופעות הלוואי של הפלה מלאכותית, נדריך אתכן בפרק הבא כיצד לבחור שיטה להפסקת הריון.קטגוריה: המדריך להפלה והפסקת הריון

המדריך להפלה והפסקת הריון
פרק 6: איך לבחור שיטה להפסקת היריון?

פרק 6: איך לבחור שיטה להפסקת היריון?
קיימות שתי דרכים מוכרות להפסקת הריון ולכל דרך ישנן יתרונות וחסרונות. בין אם בוחרים לעבור הפלה באמצעות כדורים או דרך פעולה כירורגית חשוב להבין טוב את ההליכים, על מנת להגיע להחלטה הטובה והמתאימה ביותר. בנוסף, חשוב להתייעץ עם רופא ולשמוע את חוות דעתו בנוגע לביצוע הפסקת ההיריון בדרך שתהיה הטובה ביותר מבחינה בריאותית. חשוב לדעת שהפלה בכדורים אפשרית רק עד השבוע השביעי של ההיריון ואינה רלוונטית עבור מי שנמצאת בשלבי הריון מתקדמים יותר, ולכן ניתן יהיה להפסיק את ההיריון במקרה זה רק על ידי פעולה כירורגית.
קרא/י המשך

פרק 1: על הפלה ושיטות להפסקת הריון

פרק 1: על הפלה ושיטות להפסקת הריון
כניסה להיריון לא מתוכנן אינה פשוטה עבור רוב הנשים ותחושת הבלבול שבהתמודדות עם הריון לא צפוי מפתיעה, ועל כן, חשוב לקבל החלטה גורלית תוך פרק זמן קצר. חשוב לא להדחיק את ההיריון ולפנות לטיפול בהקדם האפשרי. יש לזכור שככל שמטפלים במצב בשלב מוקדם יותר, סיכויי ההצלחה עולים והסיכון לסיבוכים יורד.
קרא/י המשך

פרק 9: הפלה פרטית או בבית חולים?

פרק 9: הפלה פרטית או בבית חולים?
אישה הרה העומדת בפני תהליך הפסקת הריון יכולה לבחור לבצע את ההפלה במרפאות שונות המציעות שירותי הפסקת הריון בכדורים או הפלה בגרידה וכן בבתי חולים ציבוריים. לכל אחד מהמקומות ישנן יתרונות וחסרונות שנפרט בפרק זה.
קרא/י המשך

פרק 11: התמודדות עם הריון לא רצוי

פרק 11: התמודדות עם הריון לא רצוי
ישנן סיבות רבות ומגוונות להריון בלתי רצוי. למשל אמצעי מניעה שנשכחו או לא פעלו כיאות או אונס. בכל מקרה הריון בלתי רצוי מעלה את הדילמה הקשה והבלתי נמנעת של ההחלטה על המשך ההריון. להחלטה זו יש השלכות הרות גורל ולעתים הדילמה הענקית הזו מוטלת על כתפיה של נערה רכה.
קרא/י המשך

פרק 8: מחיר הפסקת הריון - כמה עולה הפלה?

פרק 8: מחיר הפסקת הריון - כמה עולה הפלה?
במדינת ישראל הפלה יכולה להתבצע רק לפי החוק ולאחר שהאישה קיבלה את אישורה של ועדה להפסקת הריון המתכנסת בבתי החולים במדינה. נשים רבות העומדות בפני ביצוע הפלה שואלות מהי עלות ההפלה והתשובה לכך נמצאת בפרק זה.
קרא/י המשך

פרק 7: ועדה להפסקת הריון

פרק 7: ועדה להפסקת הריון
על מנת לבצע הפסקת הריון במדינת ישראל חובה תחילה לעבור ועדה להפסקת הריון. הוועדות מתכנסות במוסדות רפואיים מוכרים, ברובם בתי חולים ממשלתיים וכן בתי חולים פרטיים. הוועדה לענייני הריון כוללת שני רופאים מומחים ועובדת סוציאלית.
קרא/י המשך

פרק 3: הפלה תרופתית - הפסקת הריון עם כדורים

פרק 3: הפלה תרופתית - הפסקת הריון עם כדורים
הפסקת הריון תרופתית הינה הפלה מלאכותית בעזרת תרופות וללא התערבות כירורגית. זוהי שיטה חדשנית למדי להפסקת הריון המיועדת למטופלות הנמצאות בשלבי ההיריון ההתחלתיים. הפסקת הריון על ידי כדורים ניתנת לביצוע במשך 49 הימים הראשונים להריון ולפעולה זו שיעורי הצלחה של 95 אחוזים.
קרא/י המשך

פרק 2: מהי הפסקת הריון מלאכותית?

פרק 2: מהי הפסקת הריון מלאכותית?
הפלה היא פעולה או הוצאה של התוכן ההריוני הכולל בתוכו את העובר, השליה והקרומים באופן טבעי או באופן יזום. קיימים שני סוגי הפלות: הפלה טבעית והפלה מלאכותית.
קרא/י המשך

בחרי היכן את שוקלת לעשות הפלה
הפלות באזור המרכז
הפלה בתל-אביב
הפלה ברחובות
הפלה בראשון לציון
הפלה בנס ציונה
הפלה בנתניה
הפלה ברמת גן
הפלה בחולון
הפלות באזור הצפון
הפלות בחיפה
הפלות בטבריה
הפלות בעפולה
הפלות בחדרה
הפלות באזור הדרום
הפלות באשקלון
הפלות בבאר שבע
הפלות בקריית גת
הפלות באילת
הפלות באזור ירושלים
הפלות בירושלים
הפלות במודיעין
הפלות בבית שמש
רופא? מעוניין להירשם לאינדקס הרופאים? לחץ כאן!
מידע בנושא הפלה כתבות מומלצות חדשות בתחום ההפלות המדריך להפסקת הריון רופאים להפלות קישורים חשובים
הפלה פרטית
כמה עולה הפלה?
ועדה להפסקת הריון
הפלה בכדורים
הפלה פרטית או ציבורית
תהליך ביצוע הפלה
מהם השיקולים בהחלטה על הפסקת הריון?
הפסקת הריון תרופתית או גרידה? כיצד לבחור?
הפסקת הריון באמצעות גלולת החודש שאחרי?
מגמת ירידה בשיעור הנשים הפונות להפלה מלאכותית
מהי הפסקת הריון מלאכותית
מידע על הפסקת הריון תרופתית
תופעות לוואי לאחר הפלה
מחירי הפלה
הפסקת הריון מאוחרת
התמודדות עם הריון לא רצוי
הפלה במרכז
הפלה בצפון
הפלה בדרום
הפלות בירושלים
הפלה בתל אביב
הפלה ברחובות
הפלה פרטית
הפלה בבתי חולים
שאלות ותשובות בנושא הפלות
שיטות להפסקת הריון
צרו עמנו קשר
Abortion
Аборт
الإجهاض
כל הזכויות שמורות לפורטל רפואי להפלות והפסקת הריון ©2019

למידע נוסף 073-7689215

זמינים לייעוץ ומידע. התקשרי 073-7689215 או השאירי פרטים
* שם פרטי: * טלפון: