מידע ויעוץ על הפלה
073-7689215
אודות    |    רופאים להפלה    |    מרפאות להפלה    |    הפלה פרטית    |    הפלה בבית חולים    |    תשובות    |    מידע    |    חדשות    |    יצירת קשר
הפסקת הריון תרופתית או גרידה? כיצד לבחור?

הפסקת הריון תרופתית או גרידה? כיצד לבחור?

השבועות הראשונים להריון הנם קריטיים. זאת משום שביצוע גרידה או הפסקת הריון תרופתית הם תהליכים המתרחשים בראשית ההיריון בלבד. השאלה מהי הדרך המתאימה ביותר לביצוע הפלה דורשת השוואה בין כל הנתונים הנוגעים בנושא.

צעד ראשון- מול מה את עומדת?

הפלה בכדורים יכולה להתבצע רק עד שבוע מספר 7. גרידה יכולה להתבצע עד שבוע מספר 13. במקרים מסוימים, על פי החלטת הרופאים המומחים, תתבצע הגרידה עד שבוע מספר 20. השבוע המדויק של ההיריון נקבע על ידי רופא הנשים, וכאמור ההתנהלות בנושא צריכה להיות מהירה כדי לשמור על הזכות לבחור בין שתי האפשרויות. חשוב לציין כי רופא הנשים אינו הצעד היחיד לקראת ביצוע הפלה. על המטופלת להגיש את הבקשה לביצוע ההפלה לוועדה האחראית לאישור הפסקת הריון. ועדות כגון אלה ממוקמות במוסדות רפואיים ומקבלות נשים בימים מוגדרים.

בחירת שיטת ההפלה בהתאם לעלות

אחד הגורמים המשפיעים על בחירת סוג ההפלה היא השאלה כמה עולה הפלה בכל אחת מהדרכים. עלותה של הפסקת הריון תרופתית היא בסביבות 1,400 שקלים (יש להתעדכן מול הגורמים המטפלים בנושא). עלות גרידה תלויה במקום בו נבחר לבצע אותה: בסביבות 2,500 שקלים בבית חולים ציבורי ו- 4,000 שקלים בבית חולים פרטי (יש להתעדכן מול הגורמים המטפלים בנושא).
חשוב לציין כי בנוסף יש צורך בתשלום אגרה העומדת על 300 שקלים פחות או יותר עבור הוועדה. תיתכן הנחה על פי בקשה לוועדה והקלה עד רמת הפטור מתשלום מצד קופות החולים. מומלץ לברר מול הוועדה להפסקת הריון.

במה לבחור? הפסקת הריון תרופתית או גרידה?

לאחר ניפוי הנושאים הנלווים לשתי האפשרויות עומדת בפני המטופלת ההכרעה באשר לטיפול הרפואי הניתן. קרוב ל-100 אחוזי הצלחה בביצוע הגרידה לעומת כ-95 אחוזי הצלחה באשר להפסקת הריון תרופתי (אם נוצר מצב בו תוכן הרחם לא הוצא כראוי, תיתכן האפשרות למתן תרופה נוספת או לביצוע גרידה בהתאם להחלטת הגוף הרפואי המלווה).

תופעות הלוואי הנן זהות פחות או יותר: מדובר בדימום המתרחש כמה ימים ויכול לנוע על פני חודש פחות או יותר. כאבי בטן ורגישות במערכת העיכול נלווים לתהליך. בשני המקרים מדובר בתהליך המלווה בחוסר נוחות פיזית משמעותית ולרוב גם במחיר כאב נפשי-רגשי.

במקרה של הפסקת הריון תרופתית מתבקשת המטופלת להגיע לבית החולים פעמיים בהפרש של 48 שעות כדי לבלוע שני סוגי כדורים: ראשון להפסקת ההיריון ושני להוצאת תכולת הרחם. היא מתבקשת להמתין כמה שעות לאחר הכדור השני כדי לשלול תופעות לוואי. במקרה של גרידה מדובר בתהליך של כרבע שעה בהרדמה בו מורחב צוואר הרחם ומוצא תוכן ההיריון במעמד ניתוח כירורגי. בתום ההליך הרפואי משוחררת המטופלת לביתה באותו היום מצוידת באנטיביוטיקה למניעת זיהום.

מה עדיף? 100% לעומת 95% הצלחה? נטילת תרופה או ניתוח כירורגי? תהליך מהיר וקצר או מספר ביקורים אצל הרופא? ומה לגבי העלות? לאחר שכן השיקולים והנתונים יילקחו בחשבון ההחלטה על הדרך לביצוע הפסקת הריון תהיה מושכלת יותר.


קטגוריה: מידע בנושא הפלה

מידע בנושא הפלה
האם כדאי לעשות הפסקת הריון פרטית

האם כדאי לעשות הפסקת הריון פרטית
בשנת 2012 בוצעו 20,000 הפסקות הריון יזומות. כמחציתן נערכו בבתי חולים וקליניקות פרטיות. אשה המעוניינת בהפסקת הריון במקרים רבים תהיה לחוצה ומבולבלת ולכן חשוב לדעת מה הן האפשרויות הקיימות ומהן היתרונות והחסרונות של כל אחת מהן.
קרא/י המשך

שאלות ותשובות לגבי הפלה בחודש הראשון

שאלות ותשובות לגבי הפלה בחודש הראשון
מספר שבועות ההיריון הנו אחד הפרמטרים החשובים להחלטה באשר לאופן ביצוע ההפלה. ההיריון נמשך תשעה חודשים ושבעה ימים, כאשר מדובר בארבעים שבועות מתחילת המחזור האחרון או 38 שבועות מרגע ההתעברות. הפלה בחודש ראשון להיריון יכולה להתבצע במהלך ששת השבועות הראשונים הנספרים כחודש בספירת ההיריון. כיצד ניתן לבצע הפעלה בחודש זה ובמה זה כרוך?
קרא/י המשך

ציטוטק - הכירי את כדור ההפלה המדובר

ציטוטק - הכירי את כדור ההפלה המדובר
כדור הציטוטק הינו התרופה הניתנת להפסקת היריון. הוא מוכר גם בשמו: מיזופרוסטול ומשמש להשלמת תהליך ההפלה המוגדר הפלה תרופתית. באיזה שלב הוא נלקח ומה תפקידו?
קרא/י המשך

כיצד נבחר מרפאה מתאימה לביצוע הפלה?

כיצד נבחר מרפאה מתאימה לביצוע הפלה?
כל הליך רפואי והפלה בפרט עלולים ליצור מתח וחששות, בחירת מרכז רפואי ורופא הנותן לכם תחושת ביטחון עוזרת להפיג חשש זה. לכן איסוף מידע רלוונטי לפני בחירת המרכז הרפואי הוא קריטי להליך. במאמר זה נציג לפניך את הדרך הנכונה למצוא את המרכז הרפואי המתאים עבורך.
קרא/י המשך

מהם השיקולים בהחלטה על הפסקת הריון לא רצוי?

מהם השיקולים בהחלטה על הפסקת הריון לא רצוי?
הפסקת הריון היא עניין שנוי במחלוקת כאשר מדובר בהריון שאינו נחשב רצוי כגון הריון בגיל צעיר, בגיל מאוחר מאוד או הריון מחוץ לנישואין. מערכת האמונות של בני האנוש מורכבת ותלויה בגורמים דתיים, תרבותיים, כלכליים ונפשיים.
קרא/י המשך

בחרי היכן את שוקלת לעשות הפלה
הפלות באזור המרכז
הפלה בתל-אביב
הפלה ברחובות
הפלה בראשון לציון
הפלה בנס ציונה
הפלה בנתניה
הפלה ברמת גן
הפלה בחולון
הפלות באזור הצפון
הפלות בחיפה
הפלות בטבריה
הפלות בעפולה
הפלות בחדרה
הפלות באזור הדרום
הפלות באשקלון
הפלות בבאר שבע
הפלות בקריית גת
הפלות באילת
הפלות באזור ירושלים
הפלות בירושלים
הפלות במודיעין
הפלות בבית שמש
רופא? מעוניין להירשם לאינדקס הרופאים? לחץ כאן!
מידע בנושא הפלה כתבות מומלצות חדשות בתחום ההפלות המדריך להפסקת הריון רופאים להפלות קישורים חשובים
הפלה פרטית
כמה עולה הפלה?
ועדה להפסקת הריון
הפלה בכדורים
הפלה פרטית או ציבורית
תהליך ביצוע הפלה
מהם השיקולים בהחלטה על הפסקת הריון?
הפסקת הריון תרופתית או גרידה? כיצד לבחור?
הפסקת הריון באמצעות גלולת החודש שאחרי?
מגמת ירידה בשיעור הנשים הפונות להפלה מלאכותית
מהי הפסקת הריון מלאכותית
מידע על הפסקת הריון תרופתית
תופעות לוואי לאחר הפלה
מחירי הפלה
הפסקת הריון מאוחרת
התמודדות עם הריון לא רצוי
הפלה במרכז
הפלה בצפון
הפלה בדרום
הפלות בירושלים
הפלה בתל אביב
הפלה ברחובות
הפלה פרטית
הפלה בבתי חולים
שאלות ותשובות בנושא הפלות
שיטות להפסקת הריון
צרו עמנו קשר
Abortion
Аборт
الإجهاض
כל הזכויות שמורות לפורטל רפואי להפלות והפסקת הריון ©2019

למידע נוסף 073-7689215

זמינים לייעוץ ומידע. התקשרי 073-7689215 או השאירי פרטים
* שם פרטי: * טלפון: