מידע ויעוץ על הפלה
073-7689215
אודות    |    רופאים להפלה    |    מרפאות להפלה    |    הפלה פרטית    |    הפלה בבית חולים    |    תשובות    |    מידע    |    חדשות    |    יצירת קשר
הפלה בכדורים

הפלה בכדורים

היריון שאינו מתוכנן, גורם לא פעם לתכניות מאורגנות (לימודים, עבודה, זוגיות) לעלות על שרטון. כיום מוכרות שתי אפשרויות לבחירה כאשר מדובר על הפלה מלאכותית בשלביו המוקדמים: הפסקת היריון תרופתית וגרידה. כיצד מתבצע תהליך הפסקת היריון בכדורים? האם קיים בכך סיכון? בכמה אחוזי הצלחה מדובר? כל זאת ועוד, במאמר הבא.


שלבים בתהליך הפלה בכדורים

בטרם ניכנס בעובי הקורה, חשוב לציין כי מדובר בתהליך הנחשב מוכר ונפוץ. הריונות רבים מסתיימים בקלות יחסית על ידי שימוש בכדורי הפסקת היריון, זאת אם מדובר בהיריון עד השבוע השביעי בלבד. פרוצדורה זו מחייבת פיקוח של מוסד רפואי מוסמך ותהליך ביורוקרטי בו נדון בהמשך. המטופלת מופנית אל בית החולים על מנת להתחיל בשרשרת מוסדרת של מתן הכדורים ביעדם. התהליך מורכב מנטילת שני סוגי כדורים, כל אחד מהם אחראי על ביצוע הליך גופני מסוים הפוגע במהלך ההיריון התקין.

הכדור הראשון, המיפיג`ן, אחראי על חסימת הורמון הפרוגסטרון. לאחר נטילתו מנותקת רירית הרחם וההיריון מופסק. הכדור השני, הציטוטק, ניטל שוב במסגרת בית החולים לאחר 48 שעות. כדור זה אחראי על יצירת הכיווצים הנדרשים ברחם על מנת לגרום לגוף לבצע את תהליך ההפלה. משך התהליך משתנה מאישה לאישה ונמשך לרוב יותר משבועיים. הפלה זו מלווה בכאב ובדימום. הכאב עלול להיות חזק דיו עד כדי חוסר תפקוד ושימוש בימי מחלה. יש לקחת זאת בחשבון. אם מדובר בתהליך תקני של הפסקת ההיריון על ידי הכדורים, תידרש המטופלת לבצע בדיקת אולטרה סאונד המוודא כי הרחם נקי ותקין בתום שלושים יום.

הדימום המתלווה לתהליך הנו טבעי, אך יחד עם זאת חשוב לציין כי במקרים בהם הגוף אינו מצליח בהשלמת המשימה (הפלה) ממשיך הדימום ומעיד על בעיה. דימום ממושך יגרור אחריו שתי אופציות פעולה בהתאם לדעת הרופאים: נטילת כדור ציטוטק נוסף בתקווה שיחיש את התהליך או התערבות כירורגית: גרידה (התערבות כירורגית).


כיצד מתנהל התהליך הביורוקרטי של הפסקת ההיריון?

לאחר בדיקת אולטרסאונד על ידי גינקולוג והסבר מקיף על האפשרויות הקיימות להפסקת ההיריון, מופנית המטופלת לבדיקות דם. אם מדובר בהיריון בשלביו המוקדמים נדרשת המטופלת לחתום על מסמך הצהרה בדבר רצונה להפסיק את ההיריון. לאחר החתימה נדרשת המטופלת לעמוד מול ועדה להפסקת היריון (מצוידת בתשלום, תעודת זהות כולל ספח ותוצאות הבדיקות). על פי קריטריונים ברורים מראש תקבע הוועדה לאישור או לשלילת הבקשה. לאחר מכן יידרש תשלום נוסף לביצוע ההפלה, והמטופלת תתחיל בתהליך.


יעילותם של הכדורים להפסקת הריון

אין ספק כי תהליך הפסקת הריון בכדורים הוא קל ומהיר ואינו כרוך בסיכון, השאלה היא עד כמה ניתן להגדיר הפלה על ידי הפסקת היריון תרופתית כיעילה?

המצודדים בכדורים אלו מעידים על הצלחה גבוהה מאוד יחסית, אך יחד עם זאת הם אינם נמנעים מלהוסיף כי קיימים חמישה אחוזים של מקרים בהם קיימת אפשרות שהרחם לא יתרוקן לחלוטין ויהיה צורך ממילא בביצוע גרידה. כך מעיד משרד הבריאות. אחוזים אלו עומדים לנגד ביצוע תהליך הגרידה שבו הסבירות לחוסר הצלחה אינה קיימת, אם כי תופעות לוואי וסיכונים אחרים מתלווים לו. מה באשר לתופעות הלוואי וההשלכות של תהליך הפסקת היריון בכדורים?


לסיכומו של עניין, תהליך הפסקת היריון מלווה בהחלטה נפשית, רגשית מורכבת. האופן בו מתבצעת ההפלה יכול להקל או להקשות על המטופלת. תהליך הפסקת היריון בכדורים (בתנאי שאותר מוקדם) מאפשר דרך נוחה, יעילה ופשוטה, ללא התערבות פולשנית וסיבוכים מיותרים.קטגוריה: מידע חשוב על הפלה והפסקת הריון

מידע חשוב על הפלה והפסקת הריון
האם יש סיכונים בהפלה?

האם יש סיכונים בהפלה?
נשים שאינן מעוניינות להמשיך בתהליך ההיריון יכולות לבחור בין שתי אפשרויות לביצוע הפלה מלאכותית: שימוש בכדורים או ביצוע גרידה. מעבר להשוואה המתבקשת בין שתי האופציות עולה השאלה האם מדובר בתהליך המסכן את חייהן או את גופן?
קרא/י המשך

איפה עושים הפסקת הריון?

איפה עושים הפסקת הריון?
אישה הרה המעוניינת בביצוע הפלה תוכל לבצעה בבית חולים ציבורי או במרכז רפואי פרטי. חשוב לעשות את ההפלה במוסד מוכר ומורשה כדי למנוע סיבוכים ובכל מקרה עליה לעבור ועדה להפסקת הריון טרם התהליך. כמה שיקולים מרכזיים מנחים את הבחירה והרי הם לפניכן:
קרא/י המשך

גרידה - הפסקת הריון כירורגית

גרידה - הפסקת הריון כירורגית
מקור השם גרידה נובע כתוצאה מפעולת הגירוד אותה מבצע הרופא בחלקו העליון של הרחם. מספר שכבות מרכיבות את הרחם כאשר החיצונית ביותר היא הרירית המצפה את הרחם. רירית זו, היא אשר עוברת את שינויים המתרחשים במהלך המחזור החודשי, היא זו המגורדת. מהם אחוזי ההצלחה של תהליך הגרידה? עד איזה שלב ניתן לבצע אותה?
קרא/י המשך

כמה עולה הפלה

כמה עולה הפלה
הפסקת היריון בארץ מתבצעת בצורה חוקית בבתי חולים ציבורים ופרטיים. מחיר הפלה משתנה בהתאם למספר קריטריונים. מטרת המאמר היא להציג את הנתונים בנושא כדי להקל על בחירת המטופלת בדרך המתאימה עבורה להפסקת ההיריון מהשיקולים הנכונים. חשוב לציין כי יש להתעדכן לגבי עליות מחירים מול כל גורם. המחיר נכון לתקופה זו.
קרא/י המשך

ועדה להפסקת הריון

ועדה להפסקת הריון
הפלה מלאכותית במדינת ישראל ללא אישור אסורה על פי חוק ולכן נדרשת ועדה מיוחדת לאישורה. ועדה להפסקת הריון מתקיימת במרפאות ממשלתיות ופרטיות. הנוכחים: רופא פנימי, גינקולוג, רופא מתחום הפסיכיאטריה וגורם מקצועי מטעם הלשכה הסוציאלית. על פי חוק מחויבת נוכחות של נציגות נשית אחת לפחות בוועדה.
קרא/י המשך

הפלה פרטית

הפלה פרטית
תהליך הפסקת הריון מתחיל במפגש עם רופא הנשים המלווה בבדיקות דם ובבדיקת היריון, בשיחה ובהחתמת המטופלת על מסמך המעיד כי הרצון להפיל הוא רצונה הבלעדי, והיא מודעת לתהליך. על המטופלת לפנות לאחת הוועדות להפסקת היריון הממוקמות בבתי החולים בארץ כדי לבצע הפלה.
קרא/י המשך

הפלה מלאכותית

הפלה מלאכותית
הפסקת הריון בשלביו המוקדמים יכולה להתבצע באמצעות שלוש אפשרויות: גלולת היום שאחרי, טיפול תרופתי וגרידה. אם מדובר במהלך 72 השעות הראשונות לאחר קיום יחסי המין, אפשר להיעזר בגלולת היום שאחרי הנרכשת כמעט בכל בית מרקחת/סופר פארם. יש לעקוב אחר הוראות היצרן. אך מה קורה כאשר מאוחר מדי?
קרא/י המשך

בחרי היכן את שוקלת לעשות הפלה
הפלות באזור המרכז
הפלה בתל-אביב
הפלה ברחובות
הפלה בראשון לציון
הפלה בנס ציונה
הפלה בנתניה
הפלה ברמת גן
הפלה בחולון
הפלות באזור הצפון
הפלות בחיפה
הפלות בטבריה
הפלות בעפולה
הפלות בחדרה
הפלות באזור הדרום
הפלות באשקלון
הפלות בבאר שבע
הפלות בקריית גת
הפלות באילת
הפלות באזור ירושלים
הפלות בירושלים
הפלות במודיעין
הפלות בבית שמש
רופא? מעוניין להירשם לאינדקס הרופאים? לחץ כאן!
מידע בנושא הפלה כתבות מומלצות חדשות בתחום ההפלות המדריך להפסקת הריון רופאים להפלות קישורים חשובים
הפלה פרטית
כמה עולה הפלה?
ועדה להפסקת הריון
הפלה בכדורים
הפלה פרטית או ציבורית
תהליך ביצוע הפלה
מהם השיקולים בהחלטה על הפסקת הריון?
הפסקת הריון תרופתית או גרידה? כיצד לבחור?
הפסקת הריון באמצעות גלולת החודש שאחרי?
מגמת ירידה בשיעור הנשים הפונות להפלה מלאכותית
מהי הפסקת הריון מלאכותית
מידע על הפסקת הריון תרופתית
תופעות לוואי לאחר הפלה
מחירי הפלה
הפסקת הריון מאוחרת
התמודדות עם הריון לא רצוי
הפלה במרכז
הפלה בצפון
הפלה בדרום
הפלות בירושלים
הפלה בתל אביב
הפלה ברחובות
הפלה פרטית
הפלה בבתי חולים
שאלות ותשובות בנושא הפלות
שיטות להפסקת הריון
צרו עמנו קשר
Abortion
Аборт
الإجهاض
כל הזכויות שמורות לפורטל רפואי להפלות והפסקת הריון ©2019

למידע נוסף 073-7689215

זמינים לייעוץ ומידע. התקשרי 073-7689215 או השאירי פרטים
* שם פרטי: * טלפון: