מידע ויעוץ על הפלה
073-7689215
אודות    |    רופאים להפלה    |    מרפאות להפלה    |    הפלה פרטית    |    הפלה בבית חולים    |    תשובות    |    מידע    |    חדשות    |    יצירת קשר
כמה עולה הפלה

כמה עולה הפלה

הפסקת היריון בארץ מתבצעת בצורה חוקית בבתי חולים ציבורים ופרטיים. מחיר הפלה משתנה בהתאם למספר קריטריונים. מטרת המאמר היא להציג את הנתונים בנושא כדי להקל על בחירת המטופלת בדרך המתאימה עבורה להפסקת 
ההיריון מהשיקולים הנכונים. חשוב לציין כי יש להתעדכן לגבי עליות מחירים מול כל גורם. המחיר נכון לתקופה זו.

מחיר הפלה פרטית

בעוד הפלה במוסד ציבורי לא כרוכה בתשלום, הפלה פרטית עולה כמה אלפי שקלים והמחיר משתנה בהתאם לשיקולי המרפאה או הרופא שמבצע את ההפלה ונתון לשיקול דעתו. טווח המחירים של הפלה פרטית נע בין 2000 ש"ח לבין 5,000 ש"ח והמחיר מושפע מהדברים הבאים: המוניטין של הרופא, התחרותיות בשוק, המוניטין של המרפאה, הדחיפות של ביצוע ההפלה, שיטת ביצוע ההפלה שכן כיום קיימות 2 שיטות עיקריות לביצוע הפלה. הפלה בכדורים או הפלה כירורגית בהרדמה מלאה. כשאת שואלת את עצמך כמה עולה הפלה פרטית, שאלי את עצמך קודם מה חשוב לך ואיזה סוג של הפלה את מעונינת לצבע.

מימון מחיר הפלה על ידי סל הבריאות

הפסקת היריון המאושרת על ידי ועדה להפסקת הריון יכולה לזכות במימון דרך סל הבריאות אם היא עונה על הנסיבות הבאות: היריון אצל נערה תחת גיל 18, עובר שייתכן כי הוא נושא מום כלשהו או הריון המסכן את הנושאת אותו. קיימת התייחסות גם למקרה בו מדובר בהריון כתוצאה מיחסים אסורים בחוק ומאונס. קיימים גם מקרים המזכים במימון מלא של הפסקת ההיריון: חיילת הזכאית למימון מלא על ידי צה"ל עבור הפלה אחת ושוהה חסרת מעמד בחוק, קטינה. זו זכאית למימון של משרד הבריאות.

מקרים בהם נדרשת המטופלת במימון מלא הם: הריון אצל נשים פנויות בכל סטטוס, נשים שנכנסו להריון מחוץ לנישואין, נשים נשואות שאינן מעוניינות בהיריון. חשוב לציין כי קיימים ביטוחי בריאות המתייחסים באופן מפורש לנושא ומשתתפים בהוצאות.

כמה עולה לעשות הפלה בסך הכול?

התכנסות הוועדה עבור פסיקה דורשת תשלום העומד על כ-360 שקלים. אם ייקבע כי הפלה בכדורים הוא הטיפול המומלץ, מדובר בתשלום העומד על כ-1,800 שקלים. אם מדובר בגרידה, התשלום עומד על 2,500 שקלים. במקרה של הפסקת הריון מעל שבוע מספר חמש עשרה, התשלום עומד על  כ-3,100 שקלים. העלות יכולה להיות גבוהה יותר אם מדובר על הפלה פרטית.

פרטים חשובים לאזכור

חובת החיסיון חלה על רופא הנשים ועל הוועדה, ולכן כל תהליך ההפלה יכול להתנהל באופן דיסקרטי. אין צורך בהסכמת בן זוג או הורים לביצוע הפסקת היריון. הצורך בשמירה על סודיות אינו מעלה את המחיר של הוועדה או של אופן ביצוע ההפלה. עלות הפסקת הריון אינה תלוית גיל (למעט היריון תחת גיל 18) אך היא כן מושפעת מהמניעים להפלה.


קטגוריה: מידע חשוב על הפלה והפסקת הריון

מידע חשוב על הפלה והפסקת הריון
האם יש סיכונים בהפלה?

האם יש סיכונים בהפלה?
נשים שאינן מעוניינות להמשיך בתהליך ההיריון יכולות לבחור בין שתי אפשרויות לביצוע הפלה מלאכותית: שימוש בכדורים או ביצוע גרידה. מעבר להשוואה המתבקשת בין שתי האופציות עולה השאלה האם מדובר בתהליך המסכן את חייהן או את גופן?
קרא/י המשך

איפה עושים הפסקת הריון?

איפה עושים הפסקת הריון?
אישה הרה המעוניינת בביצוע הפלה תוכל לבצעה בבית חולים ציבורי או במרכז רפואי פרטי. חשוב לעשות את ההפלה במוסד מוכר ומורשה כדי למנוע סיבוכים ובכל מקרה עליה לעבור ועדה להפסקת הריון טרם התהליך. כמה שיקולים מרכזיים מנחים את הבחירה והרי הם לפניכן:
קרא/י המשך

גרידה - הפסקת הריון כירורגית

גרידה - הפסקת הריון כירורגית
מקור השם גרידה נובע כתוצאה מפעולת הגירוד אותה מבצע הרופא בחלקו העליון של הרחם. מספר שכבות מרכיבות את הרחם כאשר החיצונית ביותר היא הרירית המצפה את הרחם. רירית זו, היא אשר עוברת את שינויים המתרחשים במהלך המחזור החודשי, היא זו המגורדת. מהם אחוזי ההצלחה של תהליך הגרידה? עד איזה שלב ניתן לבצע אותה?
קרא/י המשך

ועדה להפסקת הריון

ועדה להפסקת הריון
הפלה מלאכותית במדינת ישראל ללא אישור אסורה על פי חוק ולכן נדרשת ועדה מיוחדת לאישורה. ועדה להפסקת הריון מתקיימת במרפאות ממשלתיות ופרטיות. הנוכחים: רופא פנימי, גינקולוג, רופא מתחום הפסיכיאטריה וגורם מקצועי מטעם הלשכה הסוציאלית. על פי חוק מחויבת נוכחות של נציגות נשית אחת לפחות בוועדה.
קרא/י המשך

הפלה בכדורים

הפלה בכדורים
היריון שאינו מתוכנן, גורם לא פעם לתכניות מאורגנות (לימודים, עבודה, זוגיות) לעלות על שרטון. כיום מוכרות שתי אפשרויות לבחירה כאשר מדובר על הפלה מלאכותית בשלביו המוקדמים: הפסקת היריון תרופתית וגרידה. כיצד מתבצע תהליך הפסקת היריון בכדורים? האם קיים בכך סיכון? בכמה אחוזי הצלחה מדובר?
קרא/י המשך

הפלה פרטית

הפלה פרטית
תהליך הפסקת הריון מתחיל במפגש עם רופא הנשים המלווה בבדיקות דם ובבדיקת היריון, בשיחה ובהחתמת המטופלת על מסמך המעיד כי הרצון להפיל הוא רצונה הבלעדי, והיא מודעת לתהליך. על המטופלת לפנות לאחת הוועדות להפסקת היריון הממוקמות בבתי החולים בארץ כדי לבצע הפלה.
קרא/י המשך

הפלה מלאכותית

הפלה מלאכותית
הפסקת הריון בשלביו המוקדמים יכולה להתבצע באמצעות שלוש אפשרויות: גלולת היום שאחרי, טיפול תרופתי וגרידה. אם מדובר במהלך 72 השעות הראשונות לאחר קיום יחסי המין, אפשר להיעזר בגלולת היום שאחרי הנרכשת כמעט בכל בית מרקחת/סופר פארם. יש לעקוב אחר הוראות היצרן. אך מה קורה כאשר מאוחר מדי?
קרא/י המשך

בחרי היכן את שוקלת לעשות הפלה
הפלות באזור המרכז
הפלה בתל-אביב
הפלה ברחובות
הפלה בראשון לציון
הפלה בנס ציונה
הפלה בנתניה
הפלה ברמת גן
הפלה בחולון
הפלות באזור הצפון
הפלות בחיפה
הפלות בטבריה
הפלות בעפולה
הפלות בחדרה
הפלות באזור הדרום
הפלות באשקלון
הפלות בבאר שבע
הפלות בקריית גת
הפלות באילת
הפלות באזור ירושלים
הפלות בירושלים
הפלות במודיעין
הפלות בבית שמש
רופא? מעוניין להירשם לאינדקס הרופאים? לחץ כאן!
מידע בנושא הפלה כתבות מומלצות חדשות בתחום ההפלות המדריך להפסקת הריון רופאים להפלות קישורים חשובים
הפלה פרטית
כמה עולה הפלה?
ועדה להפסקת הריון
הפלה בכדורים
הפלה פרטית או ציבורית
תהליך ביצוע הפלה
מהם השיקולים בהחלטה על הפסקת הריון?
הפסקת הריון תרופתית או גרידה? כיצד לבחור?
הפסקת הריון באמצעות גלולת החודש שאחרי?
מגמת ירידה בשיעור הנשים הפונות להפלה מלאכותית
מהי הפסקת הריון מלאכותית
מידע על הפסקת הריון תרופתית
תופעות לוואי לאחר הפלה
מחירי הפלה
הפסקת הריון מאוחרת
התמודדות עם הריון לא רצוי
הפלה במרכז
הפלה בצפון
הפלה בדרום
הפלות בירושלים
הפלה בתל אביב
הפלה ברחובות
הפלה פרטית
הפלה בבתי חולים
שאלות ותשובות בנושא הפלות
שיטות להפסקת הריון
צרו עמנו קשר
Abortion
Аборт
الإجهاض
כל הזכויות שמורות לפורטל רפואי להפלות והפסקת הריון ©2019

למידע נוסף 073-7689215

זמינים לייעוץ ומידע. התקשרי 073-7689215 או השאירי פרטים
* שם פרטי: * טלפון: