מידע ויעוץ על הפלה
073-7689215
אודות    |    רופאים להפלה    |    מרפאות להפלה    |    הפלה פרטית    |    הפלה בבית חולים    |    תשובות    |    מידע    |    חדשות    |    יצירת קשר
ציטוטק - הכירי את כדור ההפלה המדובר

ציטוטק - הכירי את כדור ההפלה המדובר

כדור הציטוטק הינו התרופה הניתנת להפסקת היריון. הוא מוכר גם בשמו: מיזופרוסטול ומשמש להשלמת תהליך ההפלה המוגדר הפלה תרופתית. באיזה שלב הוא נלקח ומה תפקידו?

הפלה באמצעות תרופות היא תהליך מוכר יחסית שיכול להתבצע במהלך ההיריון עד לשבוע התשיעי לכל היותר. כך ברוב המקרים. הפלה בשימוש כדור ציטוטק נחשבת קלה יחסית מבחינה פיזית וגורמת לתופעות לוואי מינימליות (כאבי בטן ודימום במרבית המקרים). ההפלה מבוצעת תוך שימוש בשני כדורים המשלימים את הפעולה ליצירת התוצאה הנדרשת.


ציטוטק ומיפיג`ן להפסקת ההיריון ולביצוע ההפלה
בשלב הראשון להפלה התרופתית מקבלת המטופלת תרופה שתפקידה לגרום את הפסקת ההיריון על ידי מניעת השפעת הורמון הפרוגסטרון על הגוף. תרופה זו נקראת מיפיג`ן. שלושה כדורים והשגחה במשך כמה שעות בבית החולים הוא השלב הראשון. השלב השני הוא נטילת הציטוטק.


מהו הציטוטק וכיצד הוא משפיע על הגוף?
תרופה זו אחראית על פעולת הכיווץ שהרחם אמור לבצע כדי לסייע לגוף לפלוט את תוכן ההיריון. התרופה הכרחית כדי להמשיך את תהליך ההפלה כך שלא ייוותר דבר ברחם שעלול לגרום לסיבוכים עתידיים. לאחר נטילת התרופה על המטופלת להישאר בהשגחה בבית החולים במשך שש שעות לפחות.

תופעה המלווה את נטילת תרופת הציטוטק היא הדימום המסיבי שמאפיין שלב זה. ברוב המקרים תחוש המטופלת מחושים עד כאבים במהלך השלב השני להפלה. לאחר שש שעות משוחררת המטופלת מבית החולים והדימום ממשיך להתרחש כמה ימים עד כמה שבועות. כאשר כל תוכן ההיריון נפלט מופסק הדימום. לאחר 21-14 ימים תידרש המטופלת להגיע לביקורת.


האם לציטוטק יש תופעות לוואי?
פרט לכאב ולאי הנעימות המורגשים במהלך השלב השני של ההפלה, ייתכנו סיבוכים בשל השימוש בציטוטק. זיהומים עלולים להיווצר אם לא הוצא כל תוכן ההיריון החוצה. עלייה בחום יכולה להצביע על מצב כגון זה. חשוב לבדוק אם לא בוצע אלח דם (הרעלת דם). אנטיביוטיקה מהווה את התשובה במרבית המקרים.

כאמור, תופעות לוואי של כאב עלולות להיווצר עם השימוש בציטוטק. הכאב עצמו אינו מהווה בעיה בריאותית, אבל מפריע להתנהלות השוטפת ומשפיעה על איכות החיים. ניתן לעשות שימוש במשככי כאבים (על פי הוראות הרופא בלבד). אפשרות נוספת שיכול להקל על כאבי ההפלה היא נטילת ציטוטק בטבליות וגינאליות המאפשרות שחרור איטי יותר של החומר ולכן מפחיתות את תחושת הכאב. אך חשוב לציין כי יחד עם זאת שימוש בציטוטק בטבליות וגינאליות עלול לעלות את הסיכון לזיהום.קטגוריה: מידע בנושא הפלה

מידע בנושא הפלה
האם כדאי לעשות הפסקת הריון פרטית

האם כדאי לעשות הפסקת הריון פרטית
בשנת 2012 בוצעו 20,000 הפסקות הריון יזומות. כמחציתן נערכו בבתי חולים וקליניקות פרטיות. אשה המעוניינת בהפסקת הריון במקרים רבים תהיה לחוצה ומבולבלת ולכן חשוב לדעת מה הן האפשרויות הקיימות ומהן היתרונות והחסרונות של כל אחת מהן.
קרא/י המשך

שאלות ותשובות לגבי הפלה בחודש הראשון

שאלות ותשובות לגבי הפלה בחודש הראשון
מספר שבועות ההיריון הנו אחד הפרמטרים החשובים להחלטה באשר לאופן ביצוע ההפלה. ההיריון נמשך תשעה חודשים ושבעה ימים, כאשר מדובר בארבעים שבועות מתחילת המחזור האחרון או 38 שבועות מרגע ההתעברות. הפלה בחודש ראשון להיריון יכולה להתבצע במהלך ששת השבועות הראשונים הנספרים כחודש בספירת ההיריון. כיצד ניתן לבצע הפעלה בחודש זה ובמה זה כרוך?
קרא/י המשך

כיצד נבחר מרפאה מתאימה לביצוע הפלה?

כיצד נבחר מרפאה מתאימה לביצוע הפלה?
כל הליך רפואי והפלה בפרט עלולים ליצור מתח וחששות, בחירת מרכז רפואי ורופא הנותן לכם תחושת ביטחון עוזרת להפיג חשש זה. לכן איסוף מידע רלוונטי לפני בחירת המרכז הרפואי הוא קריטי להליך. במאמר זה נציג לפניך את הדרך הנכונה למצוא את המרכז הרפואי המתאים עבורך.
קרא/י המשך

מהם השיקולים בהחלטה על הפסקת הריון לא רצוי?

מהם השיקולים בהחלטה על הפסקת הריון לא רצוי?
הפסקת הריון היא עניין שנוי במחלוקת כאשר מדובר בהריון שאינו נחשב רצוי כגון הריון בגיל צעיר, בגיל מאוחר מאוד או הריון מחוץ לנישואין. מערכת האמונות של בני האנוש מורכבת ותלויה בגורמים דתיים, תרבותיים, כלכליים ונפשיים.
קרא/י המשך

הפסקת הריון תרופתית או גרידה? כיצד לבחור?

הפסקת הריון תרופתית או גרידה? כיצד לבחור?
השבועות הראשונים להריון הנם קריטיים. זאת משום שביצוע גרידה וביצוע הפסקת הריון תרופתית הם תהליכים המתרחשים בראשית ההיריון בלבד. השאלה מהי הדרך המתאימה ביותר לביצוע הפלה דורשת השוואה בין כל הנתונים הנוגעים בנושא.
קרא/י המשך

בחרי היכן את שוקלת לעשות הפלה
הפלות באזור המרכז
הפלה בתל-אביב
הפלה ברחובות
הפלה בראשון לציון
הפלה בנס ציונה
הפלה בנתניה
הפלה ברמת גן
הפלה בחולון
הפלות באזור הצפון
הפלות בחיפה
הפלות בטבריה
הפלות בעפולה
הפלות בחדרה
הפלות באזור הדרום
הפלות באשקלון
הפלות בבאר שבע
הפלות בקריית גת
הפלות באילת
הפלות באזור ירושלים
הפלות בירושלים
הפלות במודיעין
הפלות בבית שמש
רופא? מעוניין להירשם לאינדקס הרופאים? לחץ כאן!
מידע בנושא הפלה כתבות מומלצות חדשות בתחום ההפלות המדריך להפסקת הריון רופאים להפלות קישורים חשובים
הפלה פרטית
כמה עולה הפלה?
ועדה להפסקת הריון
הפלה בכדורים
הפלה פרטית או ציבורית
תהליך ביצוע הפלה
מהם השיקולים בהחלטה על הפסקת הריון?
הפסקת הריון תרופתית או גרידה? כיצד לבחור?
הפסקת הריון באמצעות גלולת החודש שאחרי?
מגמת ירידה בשיעור הנשים הפונות להפלה מלאכותית
מהי הפסקת הריון מלאכותית
מידע על הפסקת הריון תרופתית
תופעות לוואי לאחר הפלה
מחירי הפלה
הפסקת הריון מאוחרת
התמודדות עם הריון לא רצוי
הפלה במרכז
הפלה בצפון
הפלה בדרום
הפלות בירושלים
הפלה בתל אביב
הפלה ברחובות
הפלה פרטית
הפלה בבתי חולים
שאלות ותשובות בנושא הפלות
שיטות להפסקת הריון
צרו עמנו קשר
Abortion
Аборт
الإجهاض
כל הזכויות שמורות לפורטל רפואי להפלות והפסקת הריון ©2019

למידע נוסף 073-7689215

זמינים לייעוץ ומידע. התקשרי 073-7689215 או השאירי פרטים
* שם פרטי: * טלפון: