מידע ויעוץ על הפלה
073-7689215
אודות    |    רופאים להפלה    |    מרפאות להפלה    |    הפלה פרטית    |    הפלה בבית חולים    |    תשובות    |    מידע    |    חדשות    |    יצירת קשר
שאלות ותשובות לגבי הפלה בחודש הראשון

שאלות ותשובות לגבי הפלה בחודש הראשון

מספר שבועות ההיריון הנו אחד הפרמטרים החשובים להחלטה באשר לאופן ביצוע ההפלה. ההיריון נמשך תשעה חודשים ושבעה ימים, כאשר מדובר בארבעים שבועות מתחילת המחזור האחרון או 38 שבועות מרגע ההתעברות. הפלה בחודש ראשון להיריון יכולה להתבצע במהלך ששת השבועות הראשונים הנספרים כחודש בספירת ההיריון. כיצד ניתן לבצע הפעלה בחודש זה ובמה זה כרוך?

הפלה בחודש ראשון – מהן שתי שיטות הפעולה הקיימות?

הפלה בחודש ראשון יכולה להתבצע בשתי דרכים: נטילת כדורים ופרוצדורה ניתוחית - גרידה. ההחלטה מתבצעת בהתאם למספר שבועות ההיריון ולמצבה הבריאותי של המטופלת. שיקולים נוספים יכולים לעלות על הפרק בהתאם לדעת הרופאים. לכל אמצעי יתרונות וחסרונות, כאשר לרוב, עד סוף שבוע תשיעי, מתבצעת הפלה באמצעות נטילת כדורים מתאימים (הפלה תרופתית).

כיצד מבוצעת הפלה תרופתית?

הפלה תרופתית מבוצעת על ידי נטילת שני כדורים המייצרים את הפעולה בכללותה עד לתוצאה הנדרשת. הפלה בחודש ראשון ניתנת לביצוע באמצעות כדור הציטוטיק שמוכר גם בשמו מיזופרוסטול וכדור נוסף הנקרא מיפיג`ן. התהליך מוכר, נחשב קל יחסית מבחינה פיזית ותופעות הלוואי הקיימות נחשבות מינימליות.

בשלב הראשון ניטל כדור המיפיג`ן בבית החולים וכרוך בהשגחה רפואית במהלך כמה שעות (לרוב שעתיים). הכדור השני, כדור הציטוטיק, ניטל בשלב השני של תהליך הפסקת ההיריון (לאחר 48 שעות). הכדור ניטל גם הוא בבית החולים וכרוך בשש שעות השגחה. לאחר 14 עד 21 ימים מוזמנת המטופלת לביקורת אולטרסאונד. אם התגלו שיירים נדרש תהליך גרידה שתפקידו לנקות את הרחם.

מה מבצע כדור המיפיג`ן?

בשלב הראשון להפלה ניטלים שלושה כדורי מיפיג`ן. הפלה בחודש ראשון כרוכה בהפסקת השפעת הורמון הפרוגסטרון על הגוף וניתוק העובר מרירית הרחם. כדור המיפיג`ן אחראי על שלב זה, הוא גורם להפסקת ההיריון.

מה מבצע כדור הציטוטק?

כדור הציטוטק אחראי על פעולת הכיווץ שהכרחית לפליטת תוכן ההיריון. הפלה בחודש ראשון בשלב זה, כאמור, כרוכה בהשגחה בבית החולים במשך שש שעות. הוא מאופיין בדימום חזק ויכול להיות מלווה במחושים קלים עד כאבי בטן חזקים. לאחר שלב זה משוחררת המטופלת לביתה. הדימום ימשיך כמה ימים עד כמה שבועות. כאמור, לאחר 14 עד 21 ימים תחזור המטופלת לביקורת על מנת לוודא כי כל תוכן ההיריון הוסר כראוי, וזאת על מנת למנוע סיבוכים עתידיים.

מה לגבי תופעות לוואי?

מידת הכאב משתנה ממטופלת למטופלת והינה אינדיבידואלית בשלב בדימום, לאחר נטילת כדור הציטוטק, בתהליך הפלה בחודש ראשון. משככי כאבים בהתאם להוראות הרופא עשויים להקל. חשוב לציין כי הכאב עצמו אינו מהווה בעיה רפואית, אם כי יש להיות עם היד על הדופק על מנת להיות ערים לסיבוכים אחרים שעלולים להתרחש כגון זיהום שנובע מכך שלא כל תוכן ההיריון הוצא כראוי. התופעה שעלולה להעיד על מצב זה היא חום. במקרה זה תיתכן הרעלת דם. ברוב המקרים תופעה זו מטופלת באמצעות נטילת אנטיביוטיקה מתאימה.

האם יש דרך נוספת להקל על הכאב?

כדורי הציטוטק בתהליך המפורט ניטלים דרך הפה. אפשרות נוספת היא נטילת טבליות וגינאליות של ציטוטק המבצעות פעולת הפלה בחודש ראשון אך באופן איטי יותר. השחרור האיטי בגוף עשוי להפחית את תחושת הכאב, אך יש לציין כי השימוש בטבליות וגינאליות עלול להעלות את הסיכון למצבי זיהום.

כיצד מבוצעת הפסקת היריון על ידי הליך כירורגי?

תהליך גרידה מבוצע במהלך יום אשפוז ומתקיים תחת הרדמה כללית. תוכן ההיריון מגורד על ידי מכשור רפואי או נשאב מהרחם החוצה. השיטה נקבעת בהתאם לשיקולי הרופאים, ועל פי רוב הפלה בחודש ראשון עד השבוע ה-11 מתבצעת בשאיבה ללא גרידה. לאחר כמה שעות התאוששות משוחררת המטופלת לביתה, ולאחר כמה ימי מנוחה היא יכולה לחזור לשגרה.

איזו שיטה מומלצת לתהליך הפלה בחודש ראשון?

ברוב המקרים נבחרת הפלה תרופתית מאשר גרידה אם מדובר בהריון עד סוף השבוע התשיעי, וזאת משום שמדובר בתהליך פשוט וקל יחסית שאינו מלווה בניתוח פולשני. ברוב המקרים מתבצע תהליך ההפלה כראוי, אך כפי שצוין, אם נמצא כי אינו הושלם היטב- נדרשת גרידה. תהליך הגרידה מסלק את כל תוכן ההיריון, אך כמו כל תהליך ניתוחי הוא מלווה בסיכון. ההחלטה מבוצעת בהתאם לשיקולי הרופאים המלווים.

קטגוריה: מידע בנושא הפלה

מידע בנושא הפלה
האם כדאי לעשות הפסקת הריון פרטית

האם כדאי לעשות הפסקת הריון פרטית
בשנת 2012 בוצעו 20,000 הפסקות הריון יזומות. כמחציתן נערכו בבתי חולים וקליניקות פרטיות. אשה המעוניינת בהפסקת הריון במקרים רבים תהיה לחוצה ומבולבלת ולכן חשוב לדעת מה הן האפשרויות הקיימות ומהן היתרונות והחסרונות של כל אחת מהן.
קרא/י המשך

ציטוטק - הכירי את כדור ההפלה המדובר

ציטוטק - הכירי את כדור ההפלה המדובר
כדור הציטוטק הינו התרופה הניתנת להפסקת היריון. הוא מוכר גם בשמו: מיזופרוסטול ומשמש להשלמת תהליך ההפלה המוגדר הפלה תרופתית. באיזה שלב הוא נלקח ומה תפקידו?
קרא/י המשך

כיצד נבחר מרפאה מתאימה לביצוע הפלה?

כיצד נבחר מרפאה מתאימה לביצוע הפלה?
כל הליך רפואי והפלה בפרט עלולים ליצור מתח וחששות, בחירת מרכז רפואי ורופא הנותן לכם תחושת ביטחון עוזרת להפיג חשש זה. לכן איסוף מידע רלוונטי לפני בחירת המרכז הרפואי הוא קריטי להליך. במאמר זה נציג לפניך את הדרך הנכונה למצוא את המרכז הרפואי המתאים עבורך.
קרא/י המשך

מהם השיקולים בהחלטה על הפסקת הריון לא רצוי?

מהם השיקולים בהחלטה על הפסקת הריון לא רצוי?
הפסקת הריון היא עניין שנוי במחלוקת כאשר מדובר בהריון שאינו נחשב רצוי כגון הריון בגיל צעיר, בגיל מאוחר מאוד או הריון מחוץ לנישואין. מערכת האמונות של בני האנוש מורכבת ותלויה בגורמים דתיים, תרבותיים, כלכליים ונפשיים.
קרא/י המשך

הפסקת הריון תרופתית או גרידה? כיצד לבחור?

הפסקת הריון תרופתית או גרידה? כיצד לבחור?
השבועות הראשונים להריון הנם קריטיים. זאת משום שביצוע גרידה וביצוע הפסקת הריון תרופתית הם תהליכים המתרחשים בראשית ההיריון בלבד. השאלה מהי הדרך המתאימה ביותר לביצוע הפלה דורשת השוואה בין כל הנתונים הנוגעים בנושא.
קרא/י המשך

בחרי היכן את שוקלת לעשות הפלה
הפלות באזור המרכז
הפלה בתל-אביב
הפלה ברחובות
הפלה בראשון לציון
הפלה בנס ציונה
הפלה בנתניה
הפלה ברמת גן
הפלה בחולון
הפלות באזור הצפון
הפלות בחיפה
הפלות בטבריה
הפלות בעפולה
הפלות בחדרה
הפלות באזור הדרום
הפלות באשקלון
הפלות בבאר שבע
הפלות בקריית גת
הפלות באילת
הפלות באזור ירושלים
הפלות בירושלים
הפלות במודיעין
הפלות בבית שמש
רופא? מעוניין להירשם לאינדקס הרופאים? לחץ כאן!
מידע בנושא הפלה כתבות מומלצות חדשות בתחום ההפלות המדריך להפסקת הריון רופאים להפלות קישורים חשובים
הפלה פרטית
כמה עולה הפלה?
ועדה להפסקת הריון
הפלה בכדורים
הפלה פרטית או ציבורית
תהליך ביצוע הפלה
מהם השיקולים בהחלטה על הפסקת הריון?
הפסקת הריון תרופתית או גרידה? כיצד לבחור?
הפסקת הריון באמצעות גלולת החודש שאחרי?
מגמת ירידה בשיעור הנשים הפונות להפלה מלאכותית
מהי הפסקת הריון מלאכותית
מידע על הפסקת הריון תרופתית
תופעות לוואי לאחר הפלה
מחירי הפלה
הפסקת הריון מאוחרת
התמודדות עם הריון לא רצוי
הפלה במרכז
הפלה בצפון
הפלה בדרום
הפלות בירושלים
הפלה בתל אביב
הפלה ברחובות
הפלה פרטית
הפלה בבתי חולים
שאלות ותשובות בנושא הפלות
שיטות להפסקת הריון
צרו עמנו קשר
Abortion
Аборт
الإجهاض
כל הזכויות שמורות לפורטל רפואי להפלות והפסקת הריון ©2019

למידע נוסף 073-7689215

זמינים לייעוץ ומידע. התקשרי 073-7689215 או השאירי פרטים
* שם פרטי: * טלפון: