מידע ויעוץ על הפלה
073-7689215
אודות    |    רופאים להפלה    |    מרפאות להפלה    |    הפלה פרטית    |    הפלה בבית חולים    |    תשובות    |    מידע    |    חדשות    |    יצירת קשר
דו

דו"ח: יותר הפלות במדינות שבהן ההליך לא חוקי

ההתייחסות לנושא ההפלות מבחינה מדינית היא התייחסות מורכבת מאד. ברוב מדינות העולם ישנה התייחסות פלורליסטית ופתוחה לנושא ההפלות במאה ה-21, כאשר נשים הן בעלות מנדט על גופן ויכולות להחליט עבור עצמן האם לבצע הפלה. במקרים רבים יש צורך במפגש עם ועדה להפסקת הריון אך גם במקרה הזה מדובר בתהליך פורמלי ולרוב מאושרות ההפלות מסיבות רבות.
למרות המצב הפתוח יחסית במדינות העולם המערבי, יש עדיין מקומות בהם הפלות אסורות או אינן מאושרות באופן קבוע גם כאשר מדובר בסיבה רפואית או סיבה קריטית אחרת. מדינות אלו הן המרכז של דו"ח שפורסם וסוקר את שיעורי ההפלות במקומות שונים בעולם ואת אחוזי ההפלות המסוכנות, אלו שנעשות לעיתים מאחורי דלתיים לא אמינות ולעיתים מסוכנות.
שיעור הפלות נמוך במיוחד עולם המערבי
לפי המחקר שנערך לפני מספר שנים על ידי ארגון הבריאות העולמי, מצטיירת תמונה מובהקת של ההתייחסות להפלות בתחילת המאה ה-21, באיזורים שונים בעולם. על פי המחקר שיעורי ההפלות הנמוכים ביותר הם בעולם המערבי, שם לנשים יש מנדט לגבי הפלות וההפלות בחלק מהמדינות חוקיות לאחר אישור רפואי או אישור של ועדה להפסקת הריון.
לפי המחקר נערכות 12 הפלות ל-1000 נשים במערב אירופה ו-19 הפלות ל-1000 נשים בצפון אמריקה. חשוב לציין שנושא ההפלות בארצות הברית הוא נושא רגיש מאד שעולה לדיון לא מעט במדינות רבות, בעיקר במדינות השמרניות יותר. אך מודעות רבה יותר לתכנון המשפחה ולאמצעי מניעה הופך את מספר ההפלות לנמוך יחסית.
בארצות מזרח אירופה, אשר בחלקן נושא ההפלות אינו מוסדר ואינו חוקי, נרשם שיעור ההפלות הגבוה ביותר – 43 הפלות ל-1000 נפש.
עלייה בשיעור ההפלות המסוכנות
אחד הנתונים החשובים והקשים ביותר שעולים מהדו"ח שבדק את שיעורי ההפלות בכל רחבי העולם בין השנים 1995-2008 מתייחס להפלות מסוכנות, כאלו שמתקיימות בסתר או במוסדות שאינם מאושרים על פי חוק או אליהם מופנות נשים לאחר מפגש עם ועדה להפסקת הריון.
לפי המחקר שיעור ההפלות המסוכנות עלה מ-44% בשנת 1995 במדינות מתפתחות ל-49% בשנת 2008. הפלה מסוכנת הוגדרה כהפלה שנעשית על ידי אנשים שלא מיומנים לבצע הפלות או לחילופין במקומות שאין בהם את הסטנדרטים הרפואיים הנהוגים והמאושרים על ידי ועדות בריאות. נתון עצוב שבא לידי ביטוי במחקר מציין כי 47 אלף נשים מתו בשנת 2008 כתוצאה מהפלות מסוכנות ולמעלה מ-8 מיליון נשים בכל רחבי העולם סבלו ממגוון סיבוכים רפואיים, חלקם חמורים מאד.
הנתונים כיום: עלייה במספר ההפלות בכל רחבי העולם
לפי ארגון הבריאות העולמי הנתונים כיום בשנים האחרונות אף יותר גבוהים. לפי אתר הסטטיסטיקות של הארגון למעלה מ-40 מיליון הפלות מבוצעות בכל שנה בכל רחבי העולם, כ-125 אלף הפלות מדי יום בכל רחבי העולם.
בארצות הברית, שבה כאמור המצב הוא מורכב בגלל חוקי ההפלות המשתנים ממדינה למדינה, 4 הריונות מתוך 10 מסתיימים בהפלה. חלקם מסתיימים בהפלה יזומה לאחר ליווי ואבחון של ועדה להפסקת הריון ואחרים בהפלה טבעית מסיבות רפואיות. לפי ארגון הבריאות העולמי 22 אחוזים מכל ההריונות בארצות הברית מסתיימים בהפלה.
לפי פרסום של מרכז גאטמאכר מחודש אוגוסט האחרון, 6.9 מיליון נשים בארצות המוגדרות מתפתחות עוברות הפלה מסוכנת וחוות בשל כך סיבוכים ובעיות רפואיות שונות. אם זאת, מחקרים מהשנים האחרונות הראו ירידה במספר ההפלות המסוכנות בארצות מתפתחות באמריקה הלטינית, שם הוקצעו משאבים רבים בפיתוח מערכות שיבדקו את הקריטריונים לביצוע הפלות ואת המוכנות של מוסדות רפואיים שונים לביצוע הפלות בסביבה המתאימה לכך.קטגוריה: חדשות על הפלה והפסקת הריון

חדשות על הפלה והפסקת הריון
גלולת הבוקר שאחרי: 6 מיתוסים והעובדות שמאחוריהם

גלולת הבוקר שאחרי: 6 מיתוסים והעובדות שמאחוריהם
מלמדים אותנו להיות חכמות ולהיערך מראש לכל סיטואציה אפשרית, רומנטית יותר או פחות. מספרים לנו שיש אמצעים להגן על עצמנו וממליצים (ובצדק) להשתמש בהם במידה ואנחנו לא רוצות להיכנס להריון.
קרא/י המשך

כל מה שאת צריכה לדעת על הפלות: מילון המונחים המלא

כל מה שאת צריכה לדעת על הפלות: מילון המונחים המלא
כל אישה שמתמודדת עם השאלה האם לבצע הפלה או לא עוברת תהליך לא פשוט ועמוס בהתחבטויות. עולם המונחים שמלווה לעיתים את הנושא הוא סבוך ולא ברור מאליו. ריכזנו את כל המונחים לתוך מילון אחד בו נמצא כל מה שאת צריכה לדעת.
קרא/י המשך

מחקר: אחוזי חרטה בקרב נשים שעברו הפלה

מחקר: אחוזי חרטה בקרב נשים שעברו הפלה
מחקר שנערך לפני מספר חודשים ופורסם במגזין האקדמי Plos One מבית הספריה הציבורית למדע מביא נתונים מעניינים לגבי אחוזי החרטה בקרב נשים שעברו הליך של הפלה או הפסקת הריון.
קרא/י המשך

ירידה של 25% בשיעור ההפלות בישראל ב-25 שנה האחרונות

ירידה של 25% בשיעור ההפלות בישראל ב-25 שנה האחרונות
שיעור הפסקות ההריון בישראל ירד דרסטית ב-25 שנה האחרונות. ביחס למדינות מערב אירופה ישראל היא במקום שני מהסוף בשיעור ההפלות. מהן הסיבות המרכזיות שבגינן נשים דיווחו על ההחלטה להפסיק הריון ומהו הסבר אפשרי לפער בין ישראל לשאר המדינות?
קרא/י המשך

האם סין נגד ביצוע הפלה? מעודדים ילודה בסין

האם סין נגד ביצוע הפלה? מעודדים ילודה בסין
מדיניות חדשה בנושא פיקוח על הילודה. הפעם מכיוון מפתיע ביותר. האוכלוסיה בסין מזדקנת. הפתרון שמצאה הממשלה היא קידום ואף כפיה של ילד. בעבר סין עודד הפסקת הריון בקרב תושבה עקב התפוצצות אוכלוסין. כיום סין פועלת בדיוק להפך. האם המהלך מוסרי? האם הוא חוקי.
קרא/י המשך

חוק ההפלות החדש באירלנד - הרשיות מנעו הפלה ואילצו אישה ללדת בשבוע ה-25

חוק ההפלות החדש באירלנד - הרשיות מנעו הפלה ואילצו אישה ללדת בשבוע ה-25
המקרה המצמרר אשר חושף את הפגמים בחוק ההפלות החדש במדינה הקתולית המאפשרת הפלות רק במקרים מעטים.
קרא/י המשך

סיפורה של הרופאה שיצאה למסע עולמי לקידום הפלות בטוחות

סיפורה של הרופאה שיצאה למסע עולמי לקידום הפלות בטוחות
בכל עשר דקות מתה ברחבי העולם אשה בגלל סיבוך של הפסקת הריון, שנעשתה באופן לא חוקי. 52,560 נשים בשנה. ארגון Women On Waves שם לו למטרה להחזיר לנשים את הזכות על גופן בכל העולם ע"י שימוש בנתיבים הפרוצים של החוק הבינלאומי.
קרא/י המשך

אושרו 97% מבקשות ההפלה שהוגשו בשנה שעברה

אושרו 97% מבקשות ההפלה שהוגשו בשנה שעברה
הדו"ח השנתי להפסקות הריון הצביע על כך שמתוך 21,689 בקשות להפסקת הריון שהוגשו השנה, רובן המוחלט של הבקשות נענה בחיוב.
קרא/י המשך

האם מימון הפלות היא החלטה שגויה?

האם מימון הפלות היא החלטה שגויה?
החלטת המדינה לממן הפסקות הריון גם ללא סיבה רפואית נוצרה על מנת להקל על חייהם של נשים צעירות הרוצות לבצע הפלה, אך ההחלטה גם עוררה מתנגדים רבים טוענים כי ההחלטה בעייתית ויכולה להזיק לנשים עצמן.
קרא/י המשך

איך מתמודדים עם הריון בלתי רצוי?

איך מתמודדים עם הריון בלתי רצוי?
הריון בלתי רצוי מעמיד את האישה ההרה בפני מצב לא פשוט ודורש ממנה לקבל הכרעה בעלת השלכות נפשיות, זוגיות, כלכליות ואף גופניות. מה עושים במקרה כזה ומהו התהליך הצפוי לאישה שבוחרת לבצע הפסקת הריון?
קרא/י המשך

בחרי היכן את שוקלת לעשות הפלה
הפלות באזור המרכז
הפלה בתל-אביב
הפלה ברחובות
הפלה בראשון לציון
הפלה בנס ציונה
הפלה בנתניה
הפלה ברמת גן
הפלה בחולון
הפלות באזור הצפון
הפלות בחיפה
הפלות בטבריה
הפלות בעפולה
הפלות בחדרה
הפלות באזור הדרום
הפלות באשקלון
הפלות בבאר שבע
הפלות בקריית גת
הפלות באילת
הפלות באזור ירושלים
הפלות בירושלים
הפלות במודיעין
הפלות בבית שמש
רופא? מעוניין להירשם לאינדקס הרופאים? לחץ כאן!
מידע בנושא הפלה כתבות מומלצות חדשות בתחום ההפלות המדריך להפסקת הריון רופאים להפלות קישורים חשובים
הפלה פרטית
כמה עולה הפלה?
ועדה להפסקת הריון
הפלה בכדורים
הפלה פרטית או ציבורית
תהליך ביצוע הפלה
מהם השיקולים בהחלטה על הפסקת הריון?
הפסקת הריון תרופתית או גרידה? כיצד לבחור?
הפסקת הריון באמצעות גלולת החודש שאחרי?
מגמת ירידה בשיעור הנשים הפונות להפלה מלאכותית
מהי הפסקת הריון מלאכותית
מידע על הפסקת הריון תרופתית
תופעות לוואי לאחר הפלה
מחירי הפלה
הפסקת הריון מאוחרת
התמודדות עם הריון לא רצוי
הפלה במרכז
הפלה בצפון
הפלה בדרום
הפלות בירושלים
הפלה בתל אביב
הפלה ברחובות
הפלה פרטית
הפלה בבתי חולים
שאלות ותשובות בנושא הפלות
שיטות להפסקת הריון
צרו עמנו קשר
Abortion
Аборт
الإجهاض
כל הזכויות שמורות לפורטל רפואי להפלות והפסקת הריון ©2019

למידע נוסף 073-7689215

זמינים לייעוץ ומידע. התקשרי 073-7689215 או השאירי פרטים
* שם פרטי: * טלפון: