מידע ויעוץ על הפלה
073-7689215
אודות    |    רופאים להפלה    |    מרפאות להפלה    |    הפלה פרטית    |    הפלה בבית חולים    |    תשובות    |    מידע    |    חדשות    |    יצירת קשר

שאלות ותשובות בנושא הפלה

נערות ונשים שנכנסו להריון שאינו רצוי, עומדות לא פעם חסרות אונים נוכח העובדה בשל חוסר במידע רלוונטי. גורמים מוסמכים יכולים לסייע ולהושיט עזרה ופתרון במצב מורכב זה. הפסקת הריון יכולה להתבצע באמצעות מערכת  הבריאות בישראל בצורה חוקית באמצעות שיטות שונות.

הכנו עבורך מקבץ שאלות נפוצות בנושא ביצוע הפלה דחופה.

אם ברצונך לקרוא בהרחבה על הפלה, את מוזמנת לעיין בקישור זה.

Read about abortion in English, Arabic and Russian:

אני חוששת שנכנסתי להריון לא רצוי. מה לעשות?

אם נכנסת להריון לא רצוי ייתכן שאת עומדת בפני מצב מורכב ביותר ודילמה קשה. במקרה זה אנו ממליצים שתתייעצי עם אדם קרוב או גורם מקצועי שיסייע לך לקבל החלטה נכונה וילווה אותך בתהליך שבו תבחרי לפעול. אם התברר לך שאת אכן בהריון אנו מזמינים אותך ליצור קשר עם צוות הפורטל ולקבל סיוע מקצועי וייעוץ רפואי דיסקרטי. אנו ניתן לך את כל המידע והליווי שתזדקקי לו במקרה שתחליטי על הפסקת ההריון שאליו נכנסת. נסביר לך על האפשרויות העומדות בפנייך ועל התהליך שמצפה לך. כמו כן נמליץ לך על מקומות וגינקולוגים מומלצים לביצוע הפלה.

האם ניתן לעשות הפלה בכדורים?

עד לשבוע השביעי של ההיריון תוכלי לבצע הפלה ללא התערבות כירורגית. את תוזמני למרפאה הפרטית או לבית החולים לנטילת כדורים שיגרמו להפסקת תהליך ההיריון. לאחר 48 שעות תוזמני בשנית על מנת ליטול את הסוג השני של הכדורים שיגרום לגופך לפלוט את תוכן הרחם. הדימום הנרתיקי יתחיל ארבע שעות מרגע נטילת הכדורים ועשוי להימשך כשבוע-שבועיים. לאחר שבועיים תחזרי לבדיקת אולטרא-סאונד כדי לוודא שלא נותרו שאריות ברחם.

מהן השיטות הנפוצות לביצוע הפלה?

בעולם המודרני קיימות שתי שיטות מרכזיות לביצוע הפלה ושתיהן נחשבות בטוחות ועם סיכויי הצלחה גבוהים מאוד:
השיטה הראשונה היא הפסקת הריון כירורגית, או בשמה המוכר יותר - גרידה. בשיטה זו יש צורך בהרדמה מקומית והיא נמשכת כרבע שעה שבמהלכה שואבים את תוכן ההיריון. לאחר מכן צפוי דימום אך אין צורך בהליך נוסף. ניתן לבצע הפלה בשיטה הכירורגית עד לשבוע ה-12 להריון ובמקרים מיוחדים אף לאחר מכן.

השיטה השנייה לביצוע הפסקת הריון היא השיטה התרופתית - הפלה באמצעות כדורים. שיטה זו מתאפשרת רק עד לשבוע ה-7 של ההיריון ובמהלכה האישה נוטלת 2 סוגי כדורים בהפרש של 48 שעות וחוזרת לאחר כשבועיים לביקורת. הכדורים גורמים להפסקת תהליך ההיריון ולפליטת תוכן הרחם וחוסכים את הצורך בניתוח.


האם אצטרך לבצע הפלה מלאכותית בגרידה?

אם גיל ההיריון שלך הוא עד 12 שבועות ניתן להסירו על ידי התערבות כירורגית הנקראת שאיבה או גרידה (השם הנכון הוא שאיבה). את תורדמי למשך כרבע שעה שבה מתבצע הליך שאיבת תוכן הרחם ותתעוררי לכמה שעות השגחה רפואית בבית החולים. עוד באותו היום תשוחררי מבית החולים  וייתכן שיהיה לך דימום ווגינלי למשך מספר ימים.


האם ביצוע הפלה יזומה מסוכנת?

הפלה נחשבת להליך רפואי פשוט והסיכון הכרוך בו מינימלי. בהפסקת הריון כירורגית קיים סיכון זניח כפי שקיים בכל ניתוח ואילו בהפלה בכדורים הסיכון היחיד הוא שייוותרו קרישי דם ברחם ואז יהיה צורך בגרידה, אך סיכון זה נמוך ביותר. כמו כן לביצוע הפלה אין השפעה על הסיכוי להרות בעתיד. בכל מקרה כדי להקטין את הסיכון למינימום יש לבצע הפלה רק במקומות מורשים ומוכרים.

כמה עולה לעשות הפלה?

מחיר הפלה תלוי במקום בו בוחרים לבצע הפלה ובשיטה שבה בוחרים לבצע הפסקת הריון.
 ישנו תשלום קבוע לוועדה להפסקת הריון (סכום זה מוחזר לעתים אם האישה עומדת בקריטריונים מסוימים או עפ"י הסדר עם קופת החולים) מחירי הפסקת הריון נעים בין 1500 ש"ח ל-4000 ש"ח בממוצע, תלוי במקום ובהסדר עם קופת החולים. למרות התפיסה הנפוצה שהפלה במרפאות פרטיות עולה יותר, קיימים לעתים קרובות הסדרים עם קופת החולים כך שהעלות במקומות פרטיים מסובסדת וההפרש במחיר בין מוסד ציבורי לפרטי זניח.

היכן ניתן לבצע הפלה דיסקרטית?

הפסקת הריון, אם בגרידה או אם בעזרת כדורים להפסקת הריון, ניתן לבצע באופן חסוי ובסודיות. הפסקת הריון פרטית תוכלי לבצע בבתי חולים פרטיים המאושרים על ידי משרד הבריאות או בתי חולים ציבוריים. אינך צריכה אישור הורים או אישור של בן זוג על מנת לבצע הפלה. 

איפה ניתן למצוא רשימת רופאים מומלצים להפלות?

מומלץ להתייעץ עם קופת החולים שלך על מנת לקבל רשימת רופאים שאצלם תוכלי לבצע הפלה מלאכותית. הפורטל להפסקת הריון לא רצוי מכיל רשימות של רופאים מומלצים לביצוע הפלה ממקומות שונים בארץ. את יכולה לחפש בפורטל רשימת גינקולוגים להפסקת הריון על פי אזור מגורייך לשם הנוחות. תוכלי גם ליצור קשר העם הרופא דרך האתר ולקבל מידע נוסף על שעות הפעילות שלו. בנוסף הפורטל מכיל רשימה של מרכזיים רפואיים שניתן לבצע בהם הפלה פרטית.

מה ההבדל בין הפלה פרטית לבין הפלה בבית חולים ציבורי?

הפלה פרטית מאפשרת לך לבחור את הרופא שיבצע את תהליך ההפלה, ואילו בבית חולים ציבורי אפשרות כזו לא קיימת בדרך כלל והרופא התורן הוא שיטפל בך, לעתים בתוספת מתמחים. בנוסף במקומות המציעים הפלה פרטית תקבלי יותר ליווי אישי וסיוע המקצועי וחדרי ההמתנה וההתאוששות לא יהיו צפופים כמו בבית חולים ציבורי. היתרון של הפלה בבית חולים ציבורי היא עלות נמוכה יותר בדרך כלל (העלות של הפלה פרטית תלויה במידה רבה בהסדרים שונים עם קופות החולים כך שלא תמיד ההבדל במחיר משמעותי)

היכן ניתן לעשות הפלה?

הפסקת הריון עושים בכל בית חולים ציבורי או במרפאות פרטיות. היתרון של הפלה פרטית הוא שאת בוחרת מי הרופא שיבצע את ההפלה ותקבלי את כל היחס והליווי שתזדקקי לו
מקומות מומלצים שבהם אפשר לבצע הפסקת הריון פרטית: מרפאות אסותא, מרכז עתידים, מרכז רפואי מדילי, אלישע ועוד. תוכלי לעיין ברשימת המרכזים והרופאים המומלצים של הפורטל על פי אזור מגורים.


קטגוריה: מידע חשוב על הפלה והפסקת הריון

מידע חשוב על הפלה והפסקת הריון
האם יש סיכונים בהפלה?

האם יש סיכונים בהפלה?
נשים שאינן מעוניינות להמשיך בתהליך ההיריון יכולות לבחור בין שתי אפשרויות לביצוע הפלה מלאכותית: שימוש בכדורים או ביצוע גרידה. מעבר להשוואה המתבקשת בין שתי האופציות עולה השאלה האם מדובר בתהליך המסכן את חייהן או את גופן?
קרא/י המשך

איפה עושים הפסקת הריון?

איפה עושים הפסקת הריון?
אישה הרה המעוניינת בביצוע הפלה תוכל לבצעה בבית חולים ציבורי או במרכז רפואי פרטי. חשוב לעשות את ההפלה במוסד מוכר ומורשה כדי למנוע סיבוכים ובכל מקרה עליה לעבור ועדה להפסקת הריון טרם התהליך. כמה שיקולים מרכזיים מנחים את הבחירה והרי הם לפניכן:
קרא/י המשך

גרידה - הפסקת הריון כירורגית

גרידה - הפסקת הריון כירורגית
מקור השם גרידה נובע כתוצאה מפעולת הגירוד אותה מבצע הרופא בחלקו העליון של הרחם. מספר שכבות מרכיבות את הרחם כאשר החיצונית ביותר היא הרירית המצפה את הרחם. רירית זו, היא אשר עוברת את שינויים המתרחשים במהלך המחזור החודשי, היא זו המגורדת. מהם אחוזי ההצלחה של תהליך הגרידה? עד איזה שלב ניתן לבצע אותה?
קרא/י המשך

כמה עולה הפלה

כמה עולה הפלה
הפסקת היריון בארץ מתבצעת בצורה חוקית בבתי חולים ציבורים ופרטיים. מחיר הפלה משתנה בהתאם למספר קריטריונים. מטרת המאמר היא להציג את הנתונים בנושא כדי להקל על בחירת המטופלת בדרך המתאימה עבורה להפסקת ההיריון מהשיקולים הנכונים. חשוב לציין כי יש להתעדכן לגבי עליות מחירים מול כל גורם. המחיר נכון לתקופה זו.
קרא/י המשך

ועדה להפסקת הריון

ועדה להפסקת הריון
הפלה מלאכותית במדינת ישראל ללא אישור אסורה על פי חוק ולכן נדרשת ועדה מיוחדת לאישורה. ועדה להפסקת הריון מתקיימת במרפאות ממשלתיות ופרטיות. הנוכחים: רופא פנימי, גינקולוג, רופא מתחום הפסיכיאטריה וגורם מקצועי מטעם הלשכה הסוציאלית. על פי חוק מחויבת נוכחות של נציגות נשית אחת לפחות בוועדה.
קרא/י המשך

הפלה בכדורים

הפלה בכדורים
היריון שאינו מתוכנן, גורם לא פעם לתכניות מאורגנות (לימודים, עבודה, זוגיות) לעלות על שרטון. כיום מוכרות שתי אפשרויות לבחירה כאשר מדובר על הפלה מלאכותית בשלביו המוקדמים: הפסקת היריון תרופתית וגרידה. כיצד מתבצע תהליך הפסקת היריון בכדורים? האם קיים בכך סיכון? בכמה אחוזי הצלחה מדובר?
קרא/י המשך

הפלה פרטית

הפלה פרטית
תהליך הפסקת הריון מתחיל במפגש עם רופא הנשים המלווה בבדיקות דם ובבדיקת היריון, בשיחה ובהחתמת המטופלת על מסמך המעיד כי הרצון להפיל הוא רצונה הבלעדי, והיא מודעת לתהליך. על המטופלת לפנות לאחת הוועדות להפסקת היריון הממוקמות בבתי החולים בארץ כדי לבצע הפלה.
קרא/י המשך

הפלה מלאכותית

הפלה מלאכותית
הפסקת הריון בשלביו המוקדמים יכולה להתבצע באמצעות שלוש אפשרויות: גלולת היום שאחרי, טיפול תרופתי וגרידה. אם מדובר במהלך 72 השעות הראשונות לאחר קיום יחסי המין, אפשר להיעזר בגלולת היום שאחרי הנרכשת כמעט בכל בית מרקחת/סופר פארם. יש לעקוב אחר הוראות היצרן. אך מה קורה כאשר מאוחר מדי?
קרא/י המשך

בחרי היכן את שוקלת לעשות הפלה
הפלות באזור המרכז
הפלה בתל-אביב
הפלה ברחובות
הפלה בראשון לציון
הפלה בנס ציונה
הפלה בנתניה
הפלה ברמת גן
הפלה בחולון
הפלות באזור הצפון
הפלות בחיפה
הפלות בטבריה
הפלות בעפולה
הפלות בחדרה
הפלות באזור הדרום
הפלות באשקלון
הפלות בבאר שבע
הפלות בקריית גת
הפלות באילת
הפלות באזור ירושלים
הפלות בירושלים
הפלות במודיעין
הפלות בבית שמש
רופא? מעוניין להירשם לאינדקס הרופאים? לחץ כאן!
מידע בנושא הפלה כתבות מומלצות חדשות בתחום ההפלות המדריך להפסקת הריון רופאים להפלות קישורים חשובים
הפלה פרטית
כמה עולה הפלה?
ועדה להפסקת הריון
הפלה בכדורים
הפלה פרטית או ציבורית
תהליך ביצוע הפלה
מהם השיקולים בהחלטה על הפסקת הריון?
הפסקת הריון תרופתית או גרידה? כיצד לבחור?
הפסקת הריון באמצעות גלולת החודש שאחרי?
מגמת ירידה בשיעור הנשים הפונות להפלה מלאכותית
מהי הפסקת הריון מלאכותית
מידע על הפסקת הריון תרופתית
תופעות לוואי לאחר הפלה
מחירי הפלה
הפסקת הריון מאוחרת
התמודדות עם הריון לא רצוי
הפלה במרכז
הפלה בצפון
הפלה בדרום
הפלות בירושלים
הפלה בתל אביב
הפלה ברחובות
הפלה פרטית
הפלה בבתי חולים
שאלות ותשובות בנושא הפלות
שיטות להפסקת הריון
צרו עמנו קשר
Abortion
Аборт
الإجهاض
כל הזכויות שמורות לפורטל רפואי להפלות והפסקת הריון ©2019

למידע נוסף 073-7689215

זמינים לייעוץ ומידע. התקשרי 073-7689215 או השאירי פרטים
* שם פרטי: * טלפון: