מידע ויעוץ על הפלה
073-7689215
אודות    |    רופאים להפלה    |    מרפאות להפלה    |    הפלה פרטית    |    הפלה בבית חולים    |    תשובות    |    מידע    |    חדשות    |    יצירת קשר

שיטות להפסקת הריון

הרגע בו את יודעת שכבר לא ניתן להחזיר את הגלגל אחורנית עלול לגרום לבהלה ולפחד. אם כי כמה נשימות עמוקות והחלטה לפעול נכון וביעילות יכולים להחזיר את החיים למסלולם המוכר. מומלץ לבצע הפסקת הריון בשלב מוקדם ככל שניתן. הנך יכולה לבחור בין הפסקת הריון תרופתית לבין גרידה. כל שיטה יעילה, אם כי שונה מרעותה. במה מדובר?

רגע לפני, חשוב שתדעי ש…

הפסקת הריון יכולה להתבצע בצורה דיסקרטית. על מנת לבחור בין השיטות המוצעות עלייך לפנות לרופא הנשים המחויב בחסיון רפואי. אישה/נערה יכולה לבצע הפסקת הריון ללא אישור הורים או בן זוג. על מנת לבצע את התהליך יש לפנות לועדה להפסקת היריון לאישור הביצוע. ועדות אלה ממוקמות בבתי החולים בארץ. הוועדה יכולה לסייע גם בתשלום בהתאם לחוק, למצבך ולתנאים נוספים.

הפסקת הריון תרופתית

עד השבוע השביעי להריון ניתן לבצע הפסקת הריון תרופתית על ידי שני סוגי כדורים. אלה ניתנים באישור הוועדה בבית החולים בשני מוקדי זמן. במפגש הראשון תתבקשי ליטול שלושה כדורים (מיפג`ין) המכילים את הנדרש להפסקת ההיריון (החומר מבצע חסימה של ההורמון האחראי על ההיריון ולכן הוא מופסק).

לאחר נטילת הכדורים הנך מתבקש לחזור לביתך ולשוב לאחר 48 שעות לנטילת הסוג השני של הכדורים (ציטוטק) האחראיים על כיווץ שריר הרחם ופליטת התוכן הקיים בו. לאחר כמה שעות המתנה בבית החולים (לכל היותר שש שעות) תתבקשי לחזור לביתך, ולשוב לבדיקת אולטרסאונד הכוללת בדיקה וגינאלית לאחר חודש ימים. תהליך הפליטה מתרחש בין 4 שעות עד 24 שעות במהלכן ייתכנו כאבים מקומיים (עד כדי מנוחה במיטה) ודימום.

עלות צפויה: כ-1,400 שקלים (יש להתעדכן מול מוסדות הבריאות. העלות משתנה בהתאם להחלטת הוועדה ובהתאם לגורם המטפל: ציבורי או פרטי).

הפסקת הריון כירורגית

שיטה זו מוכרת בשם גרידה וניתן לבצעה עד לשבוע השלושה עשר. לעתים מאושרת הגרידה גם עד שבוע מספר עשרים. הגרידה מבוצעת לאחר אישור הוועדה להפסקת היריון בבתי החולים (פרטי או ציבורי).
הנך נדרשת להגיע לאחר צום (שש שעות). התהליך דורש הרדמה. לרוב מתבצעת הרדמה מלאה, לעתים חלקית. לאחר ההרדמה מוחדר חומר אל חלל הרחם שתפקידו לספוח את הנוזלים הקיימים בו ולהתרחב, כך מתרחב צוואר הרחם. התהליך מבוצע באטיות ובמעקב אולטרסאונד.

לאחר שהאזור הורחב מוחדר צינור שתפקידו לשאוב את התוכן הקיים ברחם. משך התהליך אינו עולה על רבע שעה, לאחריו הנך מתבקשת להמתין כמה שעות בחדר ההתאוששות. אין צורך באשפוז והנך משוחררת לביתך באותו היום, מצוידת באנטיביוטיקה למניעת זיהום. ייתכן שתחושי בכאבי בטן מקומיים, ייתכנו דימומים במשך שבועיים. אלה ייפסקו בהדרגה.

עלות צפויה: כ-2,500 שקלים, אם בחרת בבית חולים ציבורי וכ- 4,000 שקלים אם בחרת בבית חולים פרטי (יש להתעדכן מול מוסדות הבריאות).


קטגוריה: ,

האם יש סיכונים בהפלה?

האם יש סיכונים בהפלה?
נשים שאינן מעוניינות להמשיך בתהליך ההיריון יכולות לבחור בין שתי אפשרויות לביצוע הפלה מלאכותית: שימוש בכדורים או ביצוע גרידה. מעבר להשוואה המתבקשת בין שתי האופציות עולה השאלה האם מדובר בתהליך המסכן את חייהן או את גופן?
קרא/י המשך

איפה עושים הפסקת הריון?

איפה עושים הפסקת הריון?
אישה הרה המעוניינת בביצוע הפלה תוכל לבצעה בבית חולים ציבורי או במרכז רפואי פרטי. חשוב לעשות את ההפלה במוסד מוכר ומורשה כדי למנוע סיבוכים ובכל מקרה עליה לעבור ועדה להפסקת הריון טרם התהליך. כמה שיקולים מרכזיים מנחים את הבחירה והרי הם לפניכן:
קרא/י המשך

גרידה - הפסקת הריון כירורגית

גרידה - הפסקת הריון כירורגית
מקור השם גרידה נובע כתוצאה מפעולת הגירוד אותה מבצע הרופא בחלקו העליון של הרחם. מספר שכבות מרכיבות את הרחם כאשר החיצונית ביותר היא הרירית המצפה את הרחם. רירית זו, היא אשר עוברת את שינויים המתרחשים במהלך המחזור החודשי, היא זו המגורדת. מהם אחוזי ההצלחה של תהליך הגרידה? עד איזה שלב ניתן לבצע אותה?
קרא/י המשך

כמה עולה הפלה

כמה עולה הפלה
הפסקת היריון בארץ מתבצעת בצורה חוקית בבתי חולים ציבורים ופרטיים. מחיר הפלה משתנה בהתאם למספר קריטריונים. מטרת המאמר היא להציג את הנתונים בנושא כדי להקל על בחירת המטופלת בדרך המתאימה עבורה להפסקת ההיריון מהשיקולים הנכונים. חשוב לציין כי יש להתעדכן לגבי עליות מחירים מול כל גורם. המחיר נכון לתקופה זו.
קרא/י המשך

ועדה להפסקת הריון

ועדה להפסקת הריון
הפלה מלאכותית במדינת ישראל ללא אישור אסורה על פי חוק ולכן נדרשת ועדה מיוחדת לאישורה. ועדה להפסקת הריון מתקיימת במרפאות ממשלתיות ופרטיות. הנוכחים: רופא פנימי, גינקולוג, רופא מתחום הפסיכיאטריה וגורם מקצועי מטעם הלשכה הסוציאלית. על פי חוק מחויבת נוכחות של נציגות נשית אחת לפחות בוועדה.
קרא/י המשך

הפלה בכדורים

הפלה בכדורים
היריון שאינו מתוכנן, גורם לא פעם לתכניות מאורגנות (לימודים, עבודה, זוגיות) לעלות על שרטון. כיום מוכרות שתי אפשרויות לבחירה כאשר מדובר על הפלה מלאכותית בשלביו המוקדמים: הפסקת היריון תרופתית וגרידה. כיצד מתבצע תהליך הפסקת היריון בכדורים? האם קיים בכך סיכון? בכמה אחוזי הצלחה מדובר?
קרא/י המשך

הפלה פרטית

הפלה פרטית
תהליך הפסקת הריון מתחיל במפגש עם רופא הנשים המלווה בבדיקות דם ובבדיקת היריון, בשיחה ובהחתמת המטופלת על מסמך המעיד כי הרצון להפיל הוא רצונה הבלעדי, והיא מודעת לתהליך. על המטופלת לפנות לאחת הוועדות להפסקת היריון הממוקמות בבתי החולים בארץ כדי לבצע הפלה.
קרא/י המשך

הפלה מלאכותית

הפלה מלאכותית
הפסקת הריון בשלביו המוקדמים יכולה להתבצע באמצעות שלוש אפשרויות: גלולת היום שאחרי, טיפול תרופתי וגרידה. אם מדובר במהלך 72 השעות הראשונות לאחר קיום יחסי המין, אפשר להיעזר בגלולת היום שאחרי הנרכשת כמעט בכל בית מרקחת/סופר פארם. יש לעקוב אחר הוראות היצרן. אך מה קורה כאשר מאוחר מדי?
קרא/י המשך

בחרי היכן את שוקלת לעשות הפלה
הפלות באזור המרכז
הפלה בתל-אביב
הפלה ברחובות
הפלה בראשון לציון
הפלה בנס ציונה
הפלה בנתניה
הפלה ברמת גן
הפלה בחולון
הפלות באזור הצפון
הפלות בחיפה
הפלות בטבריה
הפלות בעפולה
הפלות בחדרה
הפלות באזור הדרום
הפלות באשקלון
הפלות בבאר שבע
הפלות בקריית גת
הפלות באילת
הפלות באזור ירושלים
הפלות בירושלים
הפלות במודיעין
הפלות בבית שמש
רופא? מעוניין להירשם לאינדקס הרופאים? לחץ כאן!
מידע בנושא הפלה כתבות מומלצות חדשות בתחום ההפלות המדריך להפסקת הריון רופאים להפלות קישורים חשובים
הפלה פרטית
כמה עולה הפלה?
ועדה להפסקת הריון
הפלה בכדורים
הפלה פרטית או ציבורית
תהליך ביצוע הפלה
מהם השיקולים בהחלטה על הפסקת הריון?
הפסקת הריון תרופתית או גרידה? כיצד לבחור?
הפסקת הריון באמצעות גלולת החודש שאחרי?
מגמת ירידה בשיעור הנשים הפונות להפלה מלאכותית
מהי הפסקת הריון מלאכותית
מידע על הפסקת הריון תרופתית
תופעות לוואי לאחר הפלה
מחירי הפלה
הפסקת הריון מאוחרת
התמודדות עם הריון לא רצוי
הפלה במרכז
הפלה בצפון
הפלה בדרום
הפלות בירושלים
הפלה בתל אביב
הפלה ברחובות
הפלה פרטית
הפלה בבתי חולים
שאלות ותשובות בנושא הפלות
שיטות להפסקת הריון
צרו עמנו קשר
Abortion
Аборт
الإجهاض
כל הזכויות שמורות לפורטל רפואי להפלות והפסקת הריון ©2019

למידע נוסף 073-7689215

זמינים לייעוץ ומידע. התקשרי 073-7689215 או השאירי פרטים
* שם פרטי: * טלפון: