מידע ויעוץ על הפלה
073-7689215
אודות    |    רופאים להפלה    |    מרפאות להפלה    |    הפלה פרטית    |    הפלה בבית חולים    |    תשובות    |    מידע    |    חדשות    |    יצירת קשר
מהם השיקולים בהחלטה על הפסקת הריון לא רצוי?

מהם השיקולים בהחלטה על הפסקת הריון לא רצוי?

הפסקת הריון היא עניין שנוי במחלוקת כאשר מדובר בהריון שאינו נחשב רצוי כגון הריון בגיל צעיר, בגיל מאוחר מאוד או הריון מחוץ לנישואין. מערכת האמונות של בני האנוש מורכבת ותלויה בגורמים דתיים, תרבותיים, כלכליים ונפשיים. מהם השיקולים המובילים להכרעה באשר להפלה ומהן ההשלכות הנלוות לכך? במאמר הבא.

גילוי נאות והכרחי אודות הפסקת הריון

חשוב לציין כי אין חובת ההודעה חלה על המטופלת אם ברצונה לבצע הפלה. נערה מתחת לגיל 18, אישה נשואה או כל אישה בכל סטטוס יכולה לבחור לבצע הפלה בלי ליידע את בן הזוג וההורים. מחובתו של רופא הנשים לשמור על דיסקרטיות מתוקף החוק. נכון הדבר גם לגבי ועדה להפסקת הריון הנדרשת לאישור ההפלה. יוצא מהכלל הוא המקרה בו נערה או אישה אינן מסוגלות לבצע החלטות בכוחות עצמן בשל מחלה נפשית מוצהרת. במקרה זה מייצג אותן האפוטרופוס המורשה.

מוכנות נפשית ורגשית לצד מבט מפוכח

נערות שנכנסו להריון בגיל צעיר מתמודדות עם השאלה האם הן תצלחנה להיות אימהות בכל מובן המילה. הגיל הצעיר גורר אחריו חוסר ניסיון ופרספקטיבה צרה יחסית לצד מקורות פרנסה שעדיין אינם קיימים. השינוי המהותי העתיד להתחולל בחייהן מהווה שיקול משמעותי בעד הפלה. גם הריון בגיל מאוחר לאחר שכבר יש מספר ילדים או הריון מחוץ לנישואין מעלה התלבטויות רבות באשר להמשך ההיריון: האם יש בי את הכוחות לגדל ילד נוסף בגיל כזה? האם אצליח לגדל ילד ללא בן זוג (בהנחה שהזוג מחליט שלא להתחתן)?

יחד עם זאת, יש מקרים בהם הריון שאינו מתוכנן (אותו מוחלט לשמור), משנה לטובה את חיי הנערה ומשפחתה משום תהליך לקיחת האחריות, הבגרות הנדרשת בן לילה וכדומה. אכן כל מקרה לגופו וההכרעה קשה. מומלץ להסתייע במשפחה ובחברים היכולים להציג את הדעות לכאן ולכאן באופן אובייקטיבי יותר וחף מרגש (יחסית). חשוב לציין כי גורמים כגון יועצת בית ספר, עובדת סוציאלית, מרכזי תמיכה לנערות ולנשים יכולים לסייע בגיבוש ההחלטה כאשר לא קיימים מוקדי תמיכה אחרים או יחד עמם.

החלטה על הפלה מלאכותית או המשך תהליך חייבת לנבוע ממקום שקול ולא מתוך דחף רגשי. השאלות הנשאלות הן שאלות העוסקות בבגרות רגשית לצד התנהלות ראלית. הדמיה של צרכי הילד יכולה לסייע בניסיון להמחיש כיצד חיי אם, ולעתים אם חד הורית, מתנהלים. השיקולים לגבי שמירה על ההיריון או ההחלטה להפיל כוללים גם את עמדת האב אם הוא קיים בתמונה. אם מדובר בזוגיות יש הבוחרים להתמסד על אף הגיל הצעיר ולבנות משפחה. גם במקרה זה יש לשקול בכובד ראש את הנושא, משום שהבחירה בבן הזוג לא אמורה להיות תלויה בדבר, כלומר אמורה להיות בחירה נקייה באדם ולא משום הכרח המציאות: ילד.


לסיכום, כאשר הססנות נכנסת לתמונה בנושא הפסקת הריון, יש להתייחס לגורמים הבאים: אחריות אם, תמיכה כלכלית ושינוי חיים בצורה דרסטית. ייתכנו שינויים בנושא הלימודים, באורח החיים, בשירות צבאי, טיולים לחו"ל, העדפות בילוי ועוד, משום שסדר העדיפויות אמור להשתנות. מומלץ כי כל החלטה תהיה מלווה בגורם תומך שילווה את המטופלת גם לאחר הבחירה בהתמודדות עם תופעות רגשיות העלולות להופיע לאחר הפלה, אם בחרה בכך.קטגוריה: מידע בנושא הפלה

מידע בנושא הפלה
האם כדאי לעשות הפסקת הריון פרטית

האם כדאי לעשות הפסקת הריון פרטית
בשנת 2012 בוצעו 20,000 הפסקות הריון יזומות. כמחציתן נערכו בבתי חולים וקליניקות פרטיות. אשה המעוניינת בהפסקת הריון במקרים רבים תהיה לחוצה ומבולבלת ולכן חשוב לדעת מה הן האפשרויות הקיימות ומהן היתרונות והחסרונות של כל אחת מהן.
קרא/י המשך

שאלות ותשובות לגבי הפלה בחודש הראשון

שאלות ותשובות לגבי הפלה בחודש הראשון
מספר שבועות ההיריון הנו אחד הפרמטרים החשובים להחלטה באשר לאופן ביצוע ההפלה. ההיריון נמשך תשעה חודשים ושבעה ימים, כאשר מדובר בארבעים שבועות מתחילת המחזור האחרון או 38 שבועות מרגע ההתעברות. הפלה בחודש ראשון להיריון יכולה להתבצע במהלך ששת השבועות הראשונים הנספרים כחודש בספירת ההיריון. כיצד ניתן לבצע הפעלה בחודש זה ובמה זה כרוך?
קרא/י המשך

ציטוטק - הכירי את כדור ההפלה המדובר

ציטוטק - הכירי את כדור ההפלה המדובר
כדור הציטוטק הינו התרופה הניתנת להפסקת היריון. הוא מוכר גם בשמו: מיזופרוסטול ומשמש להשלמת תהליך ההפלה המוגדר הפלה תרופתית. באיזה שלב הוא נלקח ומה תפקידו?
קרא/י המשך

כיצד נבחר מרפאה מתאימה לביצוע הפלה?

כיצד נבחר מרפאה מתאימה לביצוע הפלה?
כל הליך רפואי והפלה בפרט עלולים ליצור מתח וחששות, בחירת מרכז רפואי ורופא הנותן לכם תחושת ביטחון עוזרת להפיג חשש זה. לכן איסוף מידע רלוונטי לפני בחירת המרכז הרפואי הוא קריטי להליך. במאמר זה נציג לפניך את הדרך הנכונה למצוא את המרכז הרפואי המתאים עבורך.
קרא/י המשך

הפסקת הריון תרופתית או גרידה? כיצד לבחור?

הפסקת הריון תרופתית או גרידה? כיצד לבחור?
השבועות הראשונים להריון הנם קריטיים. זאת משום שביצוע גרידה וביצוע הפסקת הריון תרופתית הם תהליכים המתרחשים בראשית ההיריון בלבד. השאלה מהי הדרך המתאימה ביותר לביצוע הפלה דורשת השוואה בין כל הנתונים הנוגעים בנושא.
קרא/י המשך

בחרי היכן את שוקלת לעשות הפלה
הפלות באזור המרכז
הפלה בתל-אביב
הפלה ברחובות
הפלה בראשון לציון
הפלה בנס ציונה
הפלה בנתניה
הפלה ברמת גן
הפלה בחולון
הפלות באזור הצפון
הפלות בחיפה
הפלות בטבריה
הפלות בעפולה
הפלות בחדרה
הפלות באזור הדרום
הפלות באשקלון
הפלות בבאר שבע
הפלות בקריית גת
הפלות באילת
הפלות באזור ירושלים
הפלות בירושלים
הפלות במודיעין
הפלות בבית שמש
רופא? מעוניין להירשם לאינדקס הרופאים? לחץ כאן!
מידע בנושא הפלה כתבות מומלצות חדשות בתחום ההפלות המדריך להפסקת הריון רופאים להפלות קישורים חשובים
הפלה פרטית
כמה עולה הפלה?
ועדה להפסקת הריון
הפלה בכדורים
הפלה פרטית או ציבורית
תהליך ביצוע הפלה
מהם השיקולים בהחלטה על הפסקת הריון?
הפסקת הריון תרופתית או גרידה? כיצד לבחור?
הפסקת הריון באמצעות גלולת החודש שאחרי?
מגמת ירידה בשיעור הנשים הפונות להפלה מלאכותית
מהי הפסקת הריון מלאכותית
מידע על הפסקת הריון תרופתית
תופעות לוואי לאחר הפלה
מחירי הפלה
הפסקת הריון מאוחרת
התמודדות עם הריון לא רצוי
הפלה במרכז
הפלה בצפון
הפלה בדרום
הפלות בירושלים
הפלה בתל אביב
הפלה ברחובות
הפלה פרטית
הפלה בבתי חולים
שאלות ותשובות בנושא הפלות
שיטות להפסקת הריון
צרו עמנו קשר
Abortion
Аборт
الإجهاض
כל הזכויות שמורות לפורטל רפואי להפלות והפסקת הריון ©2019

למידע נוסף 073-7689215

זמינים לייעוץ ומידע. התקשרי 073-7689215 או השאירי פרטים
* שם פרטי: * טלפון: