מידע ויעוץ על הפלה
073-7689215
אודות    |    רופאים להפלה    |    מרפאות להפלה    |    הפלה פרטית    |    הפלה בבית חולים    |    תשובות    |    מידע    |    חדשות    |    יצירת קשר
פרק 2: מהי הפסקת הריון מלאכותית?

פרק 2: מהי הפסקת הריון מלאכותית?

הפלה היא פעולה או הוצאה של התוכן ההריוני הכולל בתוכו את העובר, השליה והקרומים באופן טבעי או באופן יזום. קיימים שני סוגי הפלות: הפלה טבעית והפלה מלאכותית.

הפלה טבעית

הפלה טבעית או בשמה הנוסף הפלה ספונטנית, הנה אבדן ההיריון במהלך עשרים השבועות הראשונים להיריון. וזהו אירוע שכיח שיש בקרב נשים בכל העולם, וכן אחת מכל ארבע נשים יעברו הפלה טבעית אחת לפחות במהלך חייהן. הפלה זו נעשית ללא התערבות של רופאים, תרופות או ניתוחים. במקרים רבים האישה כלל אינה יודעת יודעת שהייתה בהריון ושעברה הפלה טבעית.
ההפלה הטבעית דומה לווסת החודשית והגורמים להפלות טבעיות הם בעיקר בעיות מולדות וגנטיות של בהתפתחות העובר. בנוסף, קיימים גורמי סיכון נוספים שמשפיעים על ההפלה הטבעית והם צריכה מוגברת של אלכוהול, עודף משקל, סמים, שימוש בתרופות המזיקות לעובר, דלקות וזיהומים וחבלה גופנית לאישה ההרה.
כאשר מתרחשת הפלה ספונטנית יש לגשת לרופא בהקדם האפשרי ולבצע בדיקה גניקולוגית. 

הפלה מלאכותית

הפלה מלאכותית זוהי הפלה יזומה שנעשית על מנת לסיים את ההיריון לפני השבוע ה-24 בהתפתחות העובר. הפלה זו מכונה לעתים קרובות בשם "גרידה" למרות שישנן דרכים נוספות לביצוע ההפלה וההחלטה על פעולה זו נעשית באופן יזום של האישה. לעתים קרובות הפלה יזומה נעשית בשל מומים מולדים אשר התגלו בעובר בתחילת ההיריון ולאחר שהרופא המליץ להפסיק את ההיריון. סיבה נוספת להפסקת ההיריון היזומה היא כאשר האישה איננה מעוניינת להביא לעולם את הילד שהיא נושאת ברחמה ונכנסה להריון לא רצוי בשל כשל באמצעי המניעה. בנוסף, נשים אשר חולות במחלות ממאירות או כרוניות וההיריון עלול לסכן חייהן לרוב יבחרו להפסיק את ההיריון.

כיצד מתבצעת הפלה מלאכותית?

הפלה מלאכותית יכולה להתבצע להתבצע במספר דרכים:
  • הפלה תרופתית: הפלה בכדורים מתבצעת באמצעות תרופה בשם מיפג`ין אשר גורמת לירידה בהספקת הדם לעובר ומפרידה אותו מדופן הרחם. לאחר יומיים על האישה לחזור לבית החולים או למרכז הרפואי ולקבל תרופה נוספת בשם ציטוטק הגורמת להתכווצות הרחם ולפליטה של תוכנו. לאחר נטילת התרופה השנייה על האישה להישאר תחת מעקב רפואי של חצי יום. סוג זה של הפלה אינו דורש הרדמה וניתוח ולרוב מבוצע בשבועות הראשונים של ההיריון.
  • הפלה כירורגית: הפלה זו המכונה גרידה נעשית כאשר מסירים את העובר, השליה ואת קרום התא על ידי שאיבת וואקום. פעולה זו מתבצעת עד השבוע ה-12 של ההיריון ונחשבת לשיטה הנפוצה ביותר להפסקת הריון. הליך זה מתבצע תחת הרדמה מלאה בחדר הניתוחים על ידי כלים כירורגיים ושאיבה של תוכן הרחם. הליך זה לוקח לרוב מספר דקות ולא נחשב למסכן חיים עבור האישה. ברוב המקרים, הרופא ימליץ על 48 שעות של מנוחה לאחר ההליך הכירורגי.

במידה והאישה מעוניינת להיכנס בשנית להריון לאחר הפסקת הריון מלאכותית חשוב לחכות לפחות חודש לקבלת הווסת על מנת שהגוף יירפא מכל ההליך. על מנת לבצע הפלה מלאכותית במדינת ישראל יש לקבל אישור של הוועדה להפסקת הריון ולעמוד בקריטריונים.

בפרקים הבאים נציג את השיטות השונות להפסקת הריון. לחצו למעבר לפרק הבא אודות הפסקת הריון בכדוריםקטגוריה: המדריך להפלה והפסקת הריון

המדריך להפלה והפסקת הריון
פרק 6: איך לבחור שיטה להפסקת היריון?

פרק 6: איך לבחור שיטה להפסקת היריון?
קיימות שתי דרכים מוכרות להפסקת הריון ולכל דרך ישנן יתרונות וחסרונות. בין אם בוחרים לעבור הפלה באמצעות כדורים או דרך פעולה כירורגית חשוב להבין טוב את ההליכים, על מנת להגיע להחלטה הטובה והמתאימה ביותר. בנוסף, חשוב להתייעץ עם רופא ולשמוע את חוות דעתו בנוגע לביצוע הפסקת ההיריון בדרך שתהיה הטובה ביותר מבחינה בריאותית. חשוב לדעת שהפלה בכדורים אפשרית רק עד השבוע השביעי של ההיריון ואינה רלוונטית עבור מי שנמצאת בשלבי הריון מתקדמים יותר, ולכן ניתן יהיה להפסיק את ההיריון במקרה זה רק על ידי פעולה כירורגית.
קרא/י המשך

פרק 5: האם יש תופעות לוואי לאחר הפלה מלאכותית?

פרק 5: האם יש תופעות לוואי לאחר הפלה מלאכותית?
הפלה מלאכותית כרוכה לעתים בתופעות לוואי וככל הליך ניתוחי ותרופתי קיים סיכון מסוים לסיבוכים. הן השיטה להפסקת הריון בעזרת כדורים והן השיטה הכירורגית נחשבות בטוחות, אך חשוב כי כל אישה העומדת בפני הפלה תכיר את כל ההליכים הרפואיים ותתייעץ עם רופא על מנת לבחור את השיטה המתאימה והעדיפה ביותר עבורה.
קרא/י המשך

פרק 1: על הפלה ושיטות להפסקת הריון

פרק 1: על הפלה ושיטות להפסקת הריון
כניסה להיריון לא מתוכנן אינה פשוטה עבור רוב הנשים ותחושת הבלבול שבהתמודדות עם הריון לא צפוי מפתיעה, ועל כן, חשוב לקבל החלטה גורלית תוך פרק זמן קצר. חשוב לא להדחיק את ההיריון ולפנות לטיפול בהקדם האפשרי. יש לזכור שככל שמטפלים במצב בשלב מוקדם יותר, סיכויי ההצלחה עולים והסיכון לסיבוכים יורד.
קרא/י המשך

פרק 9: הפלה פרטית או בבית חולים?

פרק 9: הפלה פרטית או בבית חולים?
אישה הרה העומדת בפני תהליך הפסקת הריון יכולה לבחור לבצע את ההפלה במרפאות שונות המציעות שירותי הפסקת הריון בכדורים או הפלה בגרידה וכן בבתי חולים ציבוריים. לכל אחד מהמקומות ישנן יתרונות וחסרונות שנפרט בפרק זה.
קרא/י המשך

פרק 11: התמודדות עם הריון לא רצוי

פרק 11: התמודדות עם הריון לא רצוי
ישנן סיבות רבות ומגוונות להריון בלתי רצוי. למשל אמצעי מניעה שנשכחו או לא פעלו כיאות או אונס. בכל מקרה הריון בלתי רצוי מעלה את הדילמה הקשה והבלתי נמנעת של ההחלטה על המשך ההריון. להחלטה זו יש השלכות הרות גורל ולעתים הדילמה הענקית הזו מוטלת על כתפיה של נערה רכה.
קרא/י המשך

פרק 8: מחיר הפסקת הריון - כמה עולה הפלה?

פרק 8: מחיר הפסקת הריון - כמה עולה הפלה?
במדינת ישראל הפלה יכולה להתבצע רק לפי החוק ולאחר שהאישה קיבלה את אישורה של ועדה להפסקת הריון המתכנסת בבתי החולים במדינה. נשים רבות העומדות בפני ביצוע הפלה שואלות מהי עלות ההפלה והתשובה לכך נמצאת בפרק זה.
קרא/י המשך

פרק 7: ועדה להפסקת הריון

פרק 7: ועדה להפסקת הריון
על מנת לבצע הפסקת הריון במדינת ישראל חובה תחילה לעבור ועדה להפסקת הריון. הוועדות מתכנסות במוסדות רפואיים מוכרים, ברובם בתי חולים ממשלתיים וכן בתי חולים פרטיים. הוועדה לענייני הריון כוללת שני רופאים מומחים ועובדת סוציאלית.
קרא/י המשך

פרק 3: הפלה תרופתית - הפסקת הריון עם כדורים

פרק 3: הפלה תרופתית - הפסקת הריון עם כדורים
הפסקת הריון תרופתית הינה הפלה מלאכותית בעזרת תרופות וללא התערבות כירורגית. זוהי שיטה חדשנית למדי להפסקת הריון המיועדת למטופלות הנמצאות בשלבי ההיריון ההתחלתיים. הפסקת הריון על ידי כדורים ניתנת לביצוע במשך 49 הימים הראשונים להריון ולפעולה זו שיעורי הצלחה של 95 אחוזים.
קרא/י המשך

בחרי היכן את שוקלת לעשות הפלה
הפלות באזור המרכז
הפלה בתל-אביב
הפלה ברחובות
הפלה בראשון לציון
הפלה בנס ציונה
הפלה בנתניה
הפלה ברמת גן
הפלה בחולון
הפלות באזור הצפון
הפלות בחיפה
הפלות בטבריה
הפלות בעפולה
הפלות בחדרה
הפלות באזור הדרום
הפלות באשקלון
הפלות בבאר שבע
הפלות בקריית גת
הפלות באילת
הפלות באזור ירושלים
הפלות בירושלים
הפלות במודיעין
הפלות בבית שמש
רופא? מעוניין להירשם לאינדקס הרופאים? לחץ כאן!
מידע בנושא הפלה כתבות מומלצות חדשות בתחום ההפלות המדריך להפסקת הריון רופאים להפלות קישורים חשובים
הפלה פרטית
כמה עולה הפלה?
ועדה להפסקת הריון
הפלה בכדורים
הפלה פרטית או ציבורית
תהליך ביצוע הפלה
מהם השיקולים בהחלטה על הפסקת הריון?
הפסקת הריון תרופתית או גרידה? כיצד לבחור?
הפסקת הריון באמצעות גלולת החודש שאחרי?
מגמת ירידה בשיעור הנשים הפונות להפלה מלאכותית
מהי הפסקת הריון מלאכותית
מידע על הפסקת הריון תרופתית
תופעות לוואי לאחר הפלה
מחירי הפלה
הפסקת הריון מאוחרת
התמודדות עם הריון לא רצוי
הפלה במרכז
הפלה בצפון
הפלה בדרום
הפלות בירושלים
הפלה בתל אביב
הפלה ברחובות
הפלה פרטית
הפלה בבתי חולים
שאלות ותשובות בנושא הפלות
שיטות להפסקת הריון
צרו עמנו קשר
Abortion
Аборт
الإجهاض
כל הזכויות שמורות לפורטל רפואי להפלות והפסקת הריון ©2019

למידע נוסף 073-7689215

זמינים לייעוץ ומידע. התקשרי 073-7689215 או השאירי פרטים
* שם פרטי: * טלפון: