מידע ויעוץ על הפלה
073-7689215
אודות    |    רופאים להפלה    |    מרפאות להפלה    |    הפלה פרטית    |    הפלה בבית חולים    |    תשובות    |    מידע    |    חדשות    |    יצירת קשר
איפה עושים הפסקת הריון?

איפה עושים הפסקת הריון?

אישה הרה המעוניינת בביצוע הפלה תוכל לבצעה בבית חולים ציבורי או במרכז רפואי פרטי. חשוב לעשות את ההפלה במוסד מוכר ומורשה כדי למנוע סיבוכים ובכל מקרה עליה לעבור ועדה להפסקת הריון טרם התהליך. כמה שיקולים מרכזיים מנחים את הבחירה והרי הם לפניכן:

עלויות שונות

עלות ההפלה משתנה בהתאם לאופן הביצוע (הפלה תרופתית לעומת הפלה כירורגית), ובהתאם לגוף המבצע (הפלה בבית חולים ציבורי או בבית חולים פרטי). הפלות ניתנות למימון במקרים מסוימים על ידי קופות החולים, לדוגמה במקרים בהם ההיריון מסכן את העובר או את המטופלת. כמו כן קיימים מרכזים רפואיים פרטיים שיש להם הסדר עם קופות חולים שונות כך שההפלה מסובסדת. כדאי לבדוק זאת מול קופת החולים.

במקרים בהם מדובר בהיריון מתחת לגיל 18 או היריון שנגרם כתוצאה ממעשה פלילי (אונס לדוגמה), תממן קופת החולים את ההפלה כולל משלב הוועדה. גופים נוספים היכולים לסייע בנושא הכלכלי הם ביטוחי הבריאות (יש לבדוק בפוליסה) וצה"ל שיכול לממן בעת השירות הסדיר את ההפלה.

על כל פנים, חשוב לציין כי הפלה יכולה להתבצע בצורה חוקית רק לאחר אישור הוועדה להפסקת היריון בתהליך המתחיל בפנייה אל רופא הנשים. מהלך הטיפול מתבצע בכל מגזר באופן דיסקרטי לבקשת המטופלת.
המגזר הפרטי מציע בדרך כלל עלות גבוהה יותר מאשר המגזר הציבורי. בתי החולים הציבוריים מציעים מחירים זהים לעומת בתי החולים הפרטיים המציעים מחירים משתנים בהתאם לשירות אותו הם משווקים כמתלווה. חשוב לבדוק האם הפלה בבית חולים פרטי יכול להיות ממומן על ידי סל הבריאות היות וכל מקרה לגופו.

היכולת לבחור ברופא המטפל

בתי חולים פרטיים מציעים את יכולת הבחירה באשר לרופא שיבצע את ההפלה. המטופלת יכולה להכיר את הרופא לפני הביצוע ולהיפגש עמו על מנת להבטיח תחושה רגועה ולפתח יחסי אמון. רופא מטעמו של בית החולים הציבורי מעניק שירות מקצועי באותה המידה, אך היכולת להכיר אותו כדי לבצע בחירה מתוך מכלול הרופאים היא נמוכה מאוד ולעתים אף אינה אפשרית לחלוטין.

בכל מערכת רפואית פועלים רופאים מוסמכים בתחומם. הניסיון משתנה בהתאם לשנות הוותק וכל מקרה לגופו. כאמור, בבית חולים פרטי יכולה המטופלת לבחור באיש מקצוע בעל ניסיון לאחר בדיקה. חשוב לציין כי בתי חולים ציבוריים מאפשרים למתמחים לבצע פעולות כירורגיות. מדובר במתמחים שעברו הכשרה מתאימה ומבצעים את ההליכים בפיקוח צמוד ובסיוע רופאים מומחים אך אין להם ניסיון רב.

מצב נפשי לאורך תהליך ההפלה

התחושה שיכולה להתקבל בבית חולים פרטי, היא תחושה מכילה ומלווה לאורך כל הדרך. המצב הנפשי העדין של המטופלת נלקח בחשבון, ולכן הרגישות גבוהה אצל כל אנשי הצוות. חשוב לציין כי איכות יחסי האנוש והדאגה לפרט הם גורמים האמורים ללוות כל גורם מטפל, ולכן המודעות באשר למצבה של המטופלת, לפני ואחרי ביצוע ההפלה, מורגשת גם בבתי החולים הציבוריים. כמו כן, מידת הצפיפות יכולה להיות שונה בין הפלה פרטית לבין הפלה בבית חולים ציבורי, כאשר ברוב במקרים מדובר בצפיפות רבה יותר בבית החולים הציבורי.

הבחירה בסופו של דבר תלויה במידת הצורך של המטופלת בנוחות רגשית ובשליטה בכל התהליך עד כמה שניתן. מומחים בתחום פועלים בשתי המערכות. העלות השונה בדרך כלל. מכאן והלאה מדובר בסדר העדיפויות של המטופלת.קטגוריה: מידע חשוב על הפלה והפסקת הריון

מידע חשוב על הפלה והפסקת הריון
האם יש סיכונים בהפלה?

האם יש סיכונים בהפלה?
נשים שאינן מעוניינות להמשיך בתהליך ההיריון יכולות לבחור בין שתי אפשרויות לביצוע הפלה מלאכותית: שימוש בכדורים או ביצוע גרידה. מעבר להשוואה המתבקשת בין שתי האופציות עולה השאלה האם מדובר בתהליך המסכן את חייהן או את גופן?
קרא/י המשך

גרידה - הפסקת הריון כירורגית

גרידה - הפסקת הריון כירורגית
מקור השם גרידה נובע כתוצאה מפעולת הגירוד אותה מבצע הרופא בחלקו העליון של הרחם. מספר שכבות מרכיבות את הרחם כאשר החיצונית ביותר היא הרירית המצפה את הרחם. רירית זו, היא אשר עוברת את שינויים המתרחשים במהלך המחזור החודשי, היא זו המגורדת. מהם אחוזי ההצלחה של תהליך הגרידה? עד איזה שלב ניתן לבצע אותה?
קרא/י המשך

כמה עולה הפלה

כמה עולה הפלה
הפסקת היריון בארץ מתבצעת בצורה חוקית בבתי חולים ציבורים ופרטיים. מחיר הפלה משתנה בהתאם למספר קריטריונים. מטרת המאמר היא להציג את הנתונים בנושא כדי להקל על בחירת המטופלת בדרך המתאימה עבורה להפסקת ההיריון מהשיקולים הנכונים. חשוב לציין כי יש להתעדכן לגבי עליות מחירים מול כל גורם. המחיר נכון לתקופה זו.
קרא/י המשך

ועדה להפסקת הריון

ועדה להפסקת הריון
הפלה מלאכותית במדינת ישראל ללא אישור אסורה על פי חוק ולכן נדרשת ועדה מיוחדת לאישורה. ועדה להפסקת הריון מתקיימת במרפאות ממשלתיות ופרטיות. הנוכחים: רופא פנימי, גינקולוג, רופא מתחום הפסיכיאטריה וגורם מקצועי מטעם הלשכה הסוציאלית. על פי חוק מחויבת נוכחות של נציגות נשית אחת לפחות בוועדה.
קרא/י המשך

הפלה בכדורים

הפלה בכדורים
היריון שאינו מתוכנן, גורם לא פעם לתכניות מאורגנות (לימודים, עבודה, זוגיות) לעלות על שרטון. כיום מוכרות שתי אפשרויות לבחירה כאשר מדובר על הפלה מלאכותית בשלביו המוקדמים: הפסקת היריון תרופתית וגרידה. כיצד מתבצע תהליך הפסקת היריון בכדורים? האם קיים בכך סיכון? בכמה אחוזי הצלחה מדובר?
קרא/י המשך

הפלה פרטית

הפלה פרטית
תהליך הפסקת הריון מתחיל במפגש עם רופא הנשים המלווה בבדיקות דם ובבדיקת היריון, בשיחה ובהחתמת המטופלת על מסמך המעיד כי הרצון להפיל הוא רצונה הבלעדי, והיא מודעת לתהליך. על המטופלת לפנות לאחת הוועדות להפסקת היריון הממוקמות בבתי החולים בארץ כדי לבצע הפלה.
קרא/י המשך

הפלה מלאכותית

הפלה מלאכותית
הפסקת הריון בשלביו המוקדמים יכולה להתבצע באמצעות שלוש אפשרויות: גלולת היום שאחרי, טיפול תרופתי וגרידה. אם מדובר במהלך 72 השעות הראשונות לאחר קיום יחסי המין, אפשר להיעזר בגלולת היום שאחרי הנרכשת כמעט בכל בית מרקחת/סופר פארם. יש לעקוב אחר הוראות היצרן. אך מה קורה כאשר מאוחר מדי?
קרא/י המשך

בחרי היכן את שוקלת לעשות הפלה
הפלות באזור המרכז
הפלה בתל-אביב
הפלה ברחובות
הפלה בראשון לציון
הפלה בנס ציונה
הפלה בנתניה
הפלה ברמת גן
הפלה בחולון
הפלות באזור הצפון
הפלות בחיפה
הפלות בטבריה
הפלות בעפולה
הפלות בחדרה
הפלות באזור הדרום
הפלות באשקלון
הפלות בבאר שבע
הפלות בקריית גת
הפלות באילת
הפלות באזור ירושלים
הפלות בירושלים
הפלות במודיעין
הפלות בבית שמש
רופא? מעוניין להירשם לאינדקס הרופאים? לחץ כאן!
מידע בנושא הפלה כתבות מומלצות חדשות בתחום ההפלות המדריך להפסקת הריון רופאים להפלות קישורים חשובים
הפלה פרטית
כמה עולה הפלה?
ועדה להפסקת הריון
הפלה בכדורים
הפלה פרטית או ציבורית
תהליך ביצוע הפלה
מהם השיקולים בהחלטה על הפסקת הריון?
הפסקת הריון תרופתית או גרידה? כיצד לבחור?
הפסקת הריון באמצעות גלולת החודש שאחרי?
מגמת ירידה בשיעור הנשים הפונות להפלה מלאכותית
מהי הפסקת הריון מלאכותית
מידע על הפסקת הריון תרופתית
תופעות לוואי לאחר הפלה
מחירי הפלה
הפסקת הריון מאוחרת
התמודדות עם הריון לא רצוי
הפלה במרכז
הפלה בצפון
הפלה בדרום
הפלות בירושלים
הפלה בתל אביב
הפלה ברחובות
הפלה פרטית
הפלה בבתי חולים
שאלות ותשובות בנושא הפלות
שיטות להפסקת הריון
צרו עמנו קשר
Abortion
Аборт
الإجهاض
כל הזכויות שמורות לפורטל רפואי להפלות והפסקת הריון ©2019

למידע נוסף 073-7689215

זמינים לייעוץ ומידע. התקשרי 073-7689215 או השאירי פרטים
* שם פרטי: * טלפון: